Wisła i Warta w półfinałach

Oba nasze zespoły – Warta i Wisła wygrały swoje pojedynki ćwiercfinałowe w play off Ligi National i awansowaly do półfinałów. Tam za tydzień czekają  faworyci. Spotkaja się: Wisła– Gazelle SC oraz Warta – Adria. Trudniejszego rywala miała w ćiwercfinale Warta, natomiast Wisla wymęczyła wygraną z najsłabszym zespołem ligi.

(Ćwierćfinały play off)

WISŁA – MOŁDOVA 2-1 (0-1)
Bramki: Kamil Krawiec, Adam Boloży
Wisła od 20 min grala w przewadze jednego zawodnika, gdy bramkarz rywali otrzymał czerwoną kartkę. Mimo to przegrywała do przerwy 0-1, a w ogóle z trudem wygrała ten pojedynek. A trzeba przpomnieć, że grala z najsłabszym zespołem ligi, który dostał sie do play off tylko dzięki rezygnacji Brusfy, a w teym roku w spotkaniach z Wisła został dwukrotnie rozgromiony – 7-0 i 11-1.
Pewnym, ale tylko pewnym wytłumaczeniem był brak dwóch napastników – Dawida Wiśniewskiego (przebywa do listopada w Polsce) i Kuby Gurgula (grał w tym dniu w Eagles w arcyważnym meczu z Hellenic).  Sytuacji bylo mnóstwo, ale tylko dwukotnie udało sie pokonać zastępujacego goolkeapera w bramce obrońcę. Najpierw uderzeniem z 25 m. trafił do siatki Kamil Krawiec, a nastepnie obrońca Aam Boloży tak dośrodkował piłkę, że ta zatoczyla łuk i wpadła do bramki.

WARTA – UTA CHICAGO 4-1 (1-0)
Bramki: Shamali Jugar 2, Victgor Truilio, Joel Delporo
Rywale grali bardzo ostro, ale nie zniechęcilo to Warty.  Juz w pierwszej połowie Warta miala ok 70 proc. posiadania piłki, ale zdobyła w tym okresie tylko jedną bramke.  Po przerwie było lepiej, a ostatnią, czwarta bramkę dla Wary zdobył  Jugar.