Nie pomogło 8 bramek Walaszka…

Nie pomogło 8 bramek, które zdobył w meczu Wisły z Republiką Srpską Michał Walaszek. Wisła przegrała mecz w praktyce o 6 punktów i jej strata do przedostatniej w tabeli Srpskiej powiększyła się do 4 punktów. Kto wie, czy ten przegnany pojedynek nie okaże się decydujący w walce o utrzymanie się w Major Division. Nadal  w trudnej sytuacji pozostaje Warta, która prowadząc do przerwy 2-0, ostatecznie tyko zremisowała z Albanian Stars.
W First Division wygrały oba nasze zespoły – Zagłębie rozgromiło Chicago Inter Blue 16-1, a Stal Mielec wygrała  z zespołem, który nie doznał dotąd porażki – HNK Primorac. W tym meczu, wygranym przez mielczan 8-4,  weteran polonijnych aren Sebastian Mielcarek popisał się skutecznością, zdobywając aż pięć bramek.
Oto wynikiMajor Division

ALBANAN STARS – WARTA 3-3 (0-2)
Bramki: Amine Iriaki, Arturo Alamiz, Keneth Gomez
Do przerwy doskonała gra Warty. Po zmianie stron, po fatalnym błędzie rywale zdobyli kontaktową bramkę, a później toczyła się do końca walka o wygraną. Bliżsi jej byli warciarze, prowadząc już 3-1 w końcówce, grając w osłabieniu, pozwolili przecinkowi wyrównać.

WISŁA – REPUBLIKA SRPSKA 8-10 (4-4)
Bramki: Michał Walaszek 8
Brak bramkarza był główna przyczyną porażki wiślaków w tym arcyważnym  dla nich spotkaniu. Zastępujący golkeapea zawodnik z pola niestety przepościł kilka łatwych strzałów.

CHICAGO INTER BLUE – ZAGŁEBIE 1-16 (1-7)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 5,  Łukasz Borys 4, Adam Wilczewski 2,  Łukasz Szpara, Jakub Cybul, Jose Garcia, Joe Gavilanez, Paweł Borzęcki
Wprawdzie pierwszą bramkę zdobył w tym meczu Inter , ale później 16. kolejnych trafień zaliczyło Zagłębie.
Na stronie internetowej Zagłębia czytam m. in.:
Zaczęło się tak jak miał zakończyć się ten dzień czyli: Końcem Świata (12/21/2012), przegrywamy po przypadkowej bramce 1-0.
Później bramki zdobywają już tylko nasi zawodnicy, 7 w pierwszej połowie i kolejne 9 w drugiej części spotkania.
Mecz bez historii i do jednej bramki, którym ustalamy rekord klubowy w ilości zdobytych bramek w jednym spotkaniu.

HNK PRIMORAC – STAL MIELEC 4-8 (0-4)
Bramki: Sebastian Mielcarek 5, Waldemar Gołąbek, Marcin Aleksiejczuk, Krzysztof Pytel
Mielczanie grając swoim zwyczajem, z kontry, spokojnie punktowali rywala. Tym razem wszystko im się udawało, a przy doskonałej skuteczności strzeleckiej Sebastiana Mielcarka, pokonali zespół, który do tej pory miał na koncie dwie wygrane i dwa remisy.