Druga wygrana Warty

Trwa dobra passa zespołu Warty w Major Division ligi National. W piątkowy wieczór Warta wygrała dugie kolejne spotkanie lipowe – tym razem ze Starymi Bykami. Nie powiodło się natomiast Wiśle, zaś trzeci kolejny mecz w First Division wygrało Zagłębie.

WARTA  – STARE BYKI 5-0 (3-0)
Bframki: Armin Mjusic,  Trajan Major,  Amigo Amiraki,  Atanachio Romo i Marcelo Abayay
Pewne zwycięstwo Warty. Już do przerwy powinno paść znaczne więcej bramek. Okrasą meczu były dwie bramki z rzutów wolnych – najpierw Atanachio Romko trafił na  4-0, a wynik ustalił uderzeniem z rzutu wolnego w samo „okienko”  Marcelo Abayay. Ten ostatni trafił niemal tak samo jak w niednawym spotkaniu z Wisłą.
Tylko przez kilka minut po przerwie – gdy w zespole Warty pokazali się młodzi zawodnicy – rywale próbowali zaatakować, pozostała część spotkania to zdecydowana przewaga Warty,

WISŁA – JAMSTAR 0-2 (0-2)
Tym razem nie starczyło sił wiślakom i zasłużenie przegrali. Szanse na zdobycie choćby honorowej bramki były – piłka po uderzeniu 15-letniego Artura iedroycia trafiła  w słupek, blisko zdobycia gola był także Dawid Wiśniewski. Jamstar to jeden z najlepszych zespołów Ligi. Na grze Wisły widać był zmęczenie sobotnim turniejem.

First Division
ZAGŁĘBIE – CHICAGO INTER 3-1 (1-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Łukasz Szturma
Trzecim kolejnym zwycięstwem zakończyli piłkarze Zagłębia pierwszą część sezonu w lidze National. Dzięki temu umocnili się na pozycji wicelidera z szansami walki jesienią o prymat i awans do Major Division. Kolejny mecz ligowy dopiero 4 sierpnia, Wcześniej Zagłębie uczestniczyć będzie w Turnieju Polonijnym w Milwaukee.
Spotkanie z Chicago Inter toczył się pod dyktando Zagłębia. Szanse na zdobycie kolejnych bramek mieli: trzykrotnie Łukasz Szpara i raz  Bartek Kot Zdaniem trenera Pawła Bartusiaka jego zespołowi należały się dwa rzuty karne.