Wisła wygrywa derby, udany start Warty

Na inaugurację sezonu halowego ligi National doszło do pojedynku polonijnych zespołów: Wisła – Zagłębie.  Był to dobry, szybki mecz,, w którym  – zwłaszcza w drugiej połowie – lepsza okazała się Wisła. To pierwsze punkty wiślackiego zespołu w halowej lidze od blisko dwóch lat. Poprzedni sezon wiślacy zakonczyli z sześcioma punktami, ale zdobyli je w dwóch wygnanych walkowerem spotkaniowych, czyli … bez gry. Bardzo dobrze rozpoczęłą sezon Wareta,  która pokonala roxny AlbanianStars/
W First Division udany początek Stal Mielec, która wysoko pokonała FC Kosova. O krok od wygranej była także Jagiellonia, prowadząc z Assyrian SC jeszcze na 8 min, prze końcem 4-1. Niestety w końcówce zabrakło sił i spotkanie zakończyło się remisem.

WISŁA – ZAGŁĘBIE 5-3 (3-3)
Bramki: Kamil Borkowski 2, Edi Antal, Damian Rozkuszko, Artur Giedroyć – Paeł Oatchel, Domimnik Wardzała, Jarek Cnota
Zespól 17-latków Staszka Pytla został ostateczne wzmocniony aż sześcioma zawodnikami pierwszej drużyny Wisły – m.in. Dawidem Wiśniewskim, Andrejem Sobarnią, Przemkiem Zabielskim . W pierwszej połowie Zagłębię trzykrotnie  uzyskiwało prowadzenie, zaś Wisła „goniła” wynik. Kolejno było; 0-1. 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, 3-3. W drugiej odsłonie dwie dalsze bramki przypieczętowały zasłużony sukces Wisły. W ostatnich 2 minutach Zagłębie mocno naciskało, ale podopiecznym Pawła Bartusiaka nie udało się zdobyć bramki. Zabrakło zapowiadanego wcześniej Marka Golika, a grającemu w niepełnym składzie Zagłębiu w drugiej połowie zabrakło sił.

WARTA – ALBANIAN STARS 4-2 (2-0)
Bramki: Mario Hernandez, Atanachio Romo, Fernandez Coronel, Rafał Castanez
Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Warty,bowiem już w 2 min. Hernandez zdobył bramkę, a w chwilę później Romo podwyższył  na 2-0. Wprawdzie po przerwie po dwóch błędach obrony rywale wyrównali na 2-2, ale  50 sek. później Coronel zdobył trzecią bramkę dla Warty, a w końcówce – grając na dodatek w osłabieniu  Castanez przypieczętował wygraną swego zespołu, Na 5-2 mógł jeszcze podwyższyć  ten sam zawodnik, który wyszedł na pozycję sam na sam, przelobował bramkarza, ale piłka trafiła w poprzeczkę.
Był to badzo dobry start sezonu w wykonaniu Warty która pozyskała kilku mlodych zarodników z college W piątek były trzy pełne piątki.

First Division
FC  KOSOVA – STAL MIELEC 2-7 (1-3)
Bramki: Konrad Borodziuk 4, Marcin Laguna, Sebastian Ddepa, Paweł Pytel
Pomimo iż Stal Mielec miała tylko ośmiu zawodników, jej przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji. Bardzo udany debiut w zespole młodego Konrada Borodziuka (uprzednio nie występował w żadnym zespole), który zaliczył na początek cztery trafienia.

ASSYRIAN SC B – JAGIELLONIA  4-4 (1-2)
Bramki: Łukasz Borys, Adam Wilczewski, Paweł Borzęcki, Kamil Grabowski
Jagiellonia tylko zremisowała, pomimo iż na kilka minut przed końcem prowadziła 4-1. W końcówce zabrakło jednak sił. Nic dziwnego, było to bowiem pierwsze zetknięcie z piłką dla zawodników od zakończenia otwartego sezonu. Bez żadnych treningów „Jaga” przystąpiła do tych rozgrywek.