Wisła wicemistrzem ligi National

Nie udało się Wiśle pokonać Adrii w finale play off ligi National. Rywale byli faworytami niedzielnego pojedynku i wygrali 4-0. Wynik jednak stanowczo za wysoki, bowiem Wiśle należała się co najmniej jedna bramka, ale sędziowie w kluczowych momentach gry „mylili się” a korzyść Adrii. Zupełnie niepotrzebnie, bowiem Adria bez ich pomocy i tak jest obecnie zespołem lepszym od Wisły, Pierwsza bramka w tym meczu padła dopiero w 65 min gry, a przy stanie 2-0 wiślacy odsłonili się  i w rezultacie w 80 i 85 min stracili dwie kolejne bramki.

Zespół Wisły bezpośrednio po finałowym meczu ze zdobytym pucharem – Foto –  Kasia Nawrot

Tym niemniej drugie miejsce w lidze dla młodego zespołu to na pewno duży sukces. Trzeba bowiem pamiętać, że całą jesienną rundę Wisła grała bez 10- zawodników, którzy powrócili do zespołów w college bądź high school.
Gratulacje dla zawodników i trenera Marka Wiśniewskiego.

ADRIA – WISŁA 4-0 (0-0)
To był ciekawy, stojący na wysokim poziomie pojedynek, Pierwsza bramkę zdobyła Wisła, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Dawida Wiśniewskiego. Pierwsze 20 minut to zdecydowana przewaga Adrii i mnóstwo zagrożeń pod naszą bramką, ale znakomicie spisywał się bramkarz Wisły Tomek Kuziora, który bronił w nieprawdopodobnych wprost sytuacjach. Później gra się wyrównała i w do przerwy było bez bramek.

Wiślacy rozpoczynają kolejną akcję

Kapitan Wisly Krzysztof Łagowski ze zdobytym dla Wisły pucharem

Wszystkie zdjęcia – Foto Kasia Nawrot

Po przerwie dość szybko Adria zdobyła dwie bramki. Później doszło do kontrowersyjnej sytuacji – Dawid Wiśniewski minął bramkarza, ale ten złapał go za nogi, uniemożliwiając posłanie piłki do siatki. Sędzia nie zareagował, a było to ewidentne  przewinienie na rzut karny i co najmniej żółtą kartkę.  Na boisko wbiegli protestujący kibice Wisły – na nic się to jednak nie zdało.  Później, przy stanie 2-0 Michael Nemec wyszedł na pozycję sam na sam, ale trafił w bramkarza.
Kolejne dwie bramki straciła Wisła w ostatnich 10 mi-nutach gry, gdy musiała się odkryć, dążąc do kontak-towego trafienia.
Tak więc Adria zdobyła kolejny laur. Wisła z wicemi-strzostwem, czyli powtórzyła wynik sprzed dwóch lat. Wtedy także w finale uległa Adrii, ale wyżej aż 8-0.
W pierwszy weekend grudnia rozpocznie się kolejny sezon halowy w lidze National, i wystąpią w nim dwa zespoły Wisły. Powrócą go klubu studenci z college. Może zatem w hali uda się zdobyć mistrzostwo?