Wisła w finale ligi National

Dwa nasze zespoły – Warta i Wisła uczestniczyły w niedzielnych półfinałach play off Ligi National, które wyłonią mistrza tej ligi na 2015 rok. Oba walczyły bardzo dzielnie – Warta przegrała w dużej mierze za sprawą sędziów z Adrią, natomiast Wisła pokonała Gazelle S.C. i awansowała do finału, w którym za tydzień spotka się z Adrią. Będzie to wiec rewanż za ub. roczny finał,  którym Adria wygrała 4-0. Czy Wiśle uda się rewanż?

½ finału

WARTA – ADRIA 1-2 (0-2)
Bramka: Victor Truilio
‘Pierwsza połowa nie najlepsza  w wykonaniu Warty. Victor Trujilio sprezentował rywalom samobójczą bramkę; druga bramka dla Adrii także  padła po błędzie obrony. Po przerwie Warta dominowała I Trujilio zrehabilitował się, zdobywając  kontaktowego gola. Niestety do akcji wkroczyli sędziowie, którzy wydali mnóstwo krzywdzących nasz zespół decyzji, a na dodatek skrócili spotkanie o 7 minut. W chwli, gdy Adria opadła zupełnie z sił i wyrównująca bramka była tuż…tuż.

WISŁA- GAZELLE S.C. 1-0 (0-0)
Bramka: Krzysztof Łagowski
Dramatyczny przebieg miało to spotkanie. W pierwszej połowie bramkarz Wisły Tomasz Kuziora obronił rzut karny i wyszedł zwycięsko w sytuacji „sam na sam”. Ta część spotkania należała do Gazelle. Po przerwie Wisłą zaczęła dominować, a w ostatnich 20 minutach wyraźnie przeważała. Jedyna bramka padła w 70 min – Artur Kurzyński dośrodkował z rzutu wolnego i Krzysztof Lagowski trafił do siatki. Ostatnie 15 minut rywale grali w 10-tkę, a od 85 min nawet w dziewiątkę, bowiem dwie czerwone kratki zobaczyli zawodnicy Gazelle, nie mogący pogodzić się z porażką.