Wisła o krok od wygnanej z liderem

11. kolejkę w halowej lidze National można znać za udaną dla polonijnych zespołów. Wisła zremisowała z liderem tabeli FK Kozarac, będąc o krok od wygranej; komplet  punktów zdobyły Stal Mielec i Zagłębie; przegrały jedynie obie Warty. Za tydzień przerwa w lidze, rozegrany zostanie doroczny Puchar Narodów – Polskę reprezentować będą – piątka z Wisły, piątka z Zagłębia i pozostali (być może pełna piątka) ze Stali Mielec.
Oto szczegóły z piątkowych pojedynków w hali Odeum.

WISŁA – FK KOZARAC 4-4 (2-3)
Bramki: Dawid Wiśniewski 2, Michał Wałaszek 2
W tym spotkaniu bliższa zwycięstwa była Wisła, pomimo iż miała tylko jednego zawodnika na zmianę. W ostatniej minucie przy stanie 4-4, sam na sam z bramkarzem wyszli Dawid Wiśniewski i Michał Wałaszek – dwukrotnie strzelał Wiśniewski i dwa razy bramkarz wybronił, a piłkę po trzeciej dobitce w wykonaniu Wałaszka wybił obrońca z linii bramkowej.
W tabeli grupy sytuacja bez zmian, bowiem  B-H Lilies nieoczekiwanie tylko zremisowało z Tiraną 1-1; prowadzi Kozrazc 22 pkt. przed BH Lilies 18 pkt i Wisłą 17 pkt.

WARTA A – ALBANIAN STARS 2-4 (0-3)
Bramki: Junior Agilar, Gui Nunez
O porażce zadecydowała bardzo  słaba gra w pierwszej połowie. Po zmianie z 16. obecnych zawodników, pozostało już w grze tylko ośmiu  i wtedy gra Warty wyraźnie się ożywiła.

First Dvision
STARE BYKI – WARTA B  4-1 (1-1)
Bramka: Andrew Nuno
Zabrakło bramkarza, zastąpił go zawodnik z pola – Wojtek Kalata. Do przywr było nieźle, później obrońcom zabrakło sił i wtedy rywale zdobywali kolejne bramki.

ZAGŁĘBIE – WINGED BULL 4-2
Bramki: Adam Wilczewsk 3, Łukasz Mikołajczak
Na stonie internetowej Zagłębia czytam:
/…/ Najważniejsze w tym meczu były 3 punkty i nasza drużyna wywalczyła je na boisku.To my otwieramy wynik tego spotkania i kolejno 1-0, 2-1, 3-1 i 4-2 prowadzimy w tym spotkaniu. Na pewno styl, w jakim wywalczyliśmy dzisiejsze bardzo ważne punkty, pozostawia wiele do życzenia, ale zwycięzców się nie osądza.
Na przekór wszystkiemu najlepszy okres gry mieliśmy grając w osłabieniu stwarzając sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramki. Innym aspektem dzisiejszego spotkania był fakt, iż przeciwnik grał bardzo ostro, na pograniczu faulu do czego nasi zawodnicy nie są przyzwyczajeni. Niewątpliwym bohaterem dzisiejszego spotkania był zdobywca trzech bramek dla naszej drużyny Adam WILCZEWSKI. /…/

GREMIO FC B  – STAL MIELC 6-7 (2-6)
Bramki: Zbigniew Rogalski 3, Waldemar Gołąbek 2, Marcin Łukaszenko, Sebastian Depa
.Do przerwy mielczanie prowadzili 6-2, ale później przeciwnik zdobył kolejne cztery bramki, wyrównując na 6-6. Na szczęście na 1.50 min przed końcem Waldemar Gołąbek zdobył decydującą o zwycięstwie bramkę.  Kilkanaście godzin wcześniej, o 10. rano w piątek 3 lutego, urodził mu się syn. A zatem był to wyjątkowo pomyślny dla tego piłkarza dzień.

W sekcji czerwonej na czele  Assyrian SC 31 pkt przed Starymi Bykami i Stalą Mielec po 18 pkt. oraz Gremio FC B 14 pt; w sekcji niebieskiej prowadzi Hellenic United White 28 pkt. przed Zagłębiem 24 pkt i Adrią B 18 pkt