Wisła i Warta nadal na czele

Trzecia kolejka halowej National Soccer League nie przyniosła zmian w czołówce. Nadal powadzi Wisła przed Wartą – obie z kompletem po 9 pkt i Albanian Stars 7 pkt. Zarówno Wisła, jak i Warta wygrały swoje spotkania. Drugi mecz z rzędu wygrał Czarny Dunajec, który zajmuje czwarte miejsce z dwoma punktami straty do trzeciej w tabeli Albanian Stars. Bez zdobyczy punktowej pozostaje na razie HDS Eagles.
W First Division na prowadzenie wyszli Czarni Jasłol u-18 z kompletem 9 pkt  po wysokim zwycięstwie nad   Chicago Blast. Dugie miejsce w tabeli zajmuje CD Taji –  także 9 pkt al. gorszy bilans bramek.

ALBANY PARK – CZARNY DUNAJEC  3-5 (1-3)
Bramki: Michał Szaflarski, Kamil Szczęśniak, Marek Szczęśniak, Mario Waksmundzki, Kyle Breitenbach
Spotkanie miało wyrównany przebieg. Czarny Dunajec cały czas prowadził: kolejno 1-0. 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 3-3. 4-3 i na 5-3 ustalił wynik Breitenbach. Grający presingiem Albany Park był trudnym rywalem.

ALBANIAN STARS – HDS EAGLES 8-1 (1-1)
Bramka: Damian Zieliński
Przez 10 minut HDS Eagles prowadził 1-0 i do  przerwy pojedynek był wyrównany. Później jednak młodym piłkarzom zabrakło sił, doświadczenie rywala wzięło górę i jeden z faworytów rozgrywek w drugiej połowie zdobył za siedem bramek.
– Będziemy  szukać punktów w nowym roku – skwitował trener Łukasz Szpara.

WARTA A – VIKINGS 4-2 (1-2)
Bramki: Barajas 2, Belhad, Bacior
Pierwsza połowa fatalna w wykonaniu Warty, biegano „bez ładu i składu”.  Dopiero po przerwie sytuacja zmieniła się na korzyść, chociaż Vikings miał także szanse , m.in, słupki i poprzeczkę na koncie. Decydującym momentem spotkania było zaprzepaszczanie przez  Vikings przy stanie 3-2 idealnej szansy na wyrównanie, gdy jeden z rywali nie trafił z metra do pustej bramki.  Vikings wycofał w końcówce bramkarza, ale z kontry Barachan zdobył czwartą bramkę, co przysądziło o wygranej Warty. Zespół wystąpił bez kilku podstawowych zawodników . zwycięstwo może  dość szczęśliwe., al liczą się  punkty.
.
BERBER STARS – WISŁA  2-4 (1-1)
Bramki: Jorge Alvarez 23,  Mateusz Pytel
Barber Stars miał tylko trzech zawodników na zmiany. Dopóki im starczyło sił, rywale stawiali opór Wiśle. Wygrana naszego zespołu ani przez moment nie była zagrożona. Wisła prowadziła 4-1, a druga bramka dla Berber Stars padła w ostatniej minucie meczu,
.

CZARNI JASŁO u-18 – CHICAGO BLAST 9-3 (3-0)
Bramkki: Konrad Madej 4, Marcin Kieta, Julian Rączka, Sebastian Modrzejewski, Evan Cole Guliano Corranza
Dobra gra i bardzo dobry wynik  młodego zespołu Czarnych Jasło. Bardzo pomogła przerwa świąteczna i widać zwyżkę formy. Pomimo braku pięciu odstawowych zawodników, świetnie zaprezentowali sę Danel Roman, Mateusz Skorupa  i Kacper Woroszyło. Bardzo  dobry występ zdobywcy czterech bramek Konrada Madeja – widać potencjał tego młodego chłopca, który ma za sobą już występy w pierwszej drużynie. Kolejny dobry występ bramkarza Piotra Pyza.
.
WARTA u-23 – RED DEVILS  3-2 (2-0)
Bramki: Bukola, Abdulwaha. Steve Martinez, Romeo Merino
Trudny pojedynek drugiego zespołu Warty. Widać jeszcze btrak ogrania w tej hali. Rozstrzygającą bramkę na 3-2 zdobył Merion pięknym uderzeniem z ostrego kąta w same „widły”. Były i dalsze okazje, m.in, nie wykorzystał szansy Luis Adame, były zawodnik pierwszego zespołuu, który po przerwie spowodowanej kintucj a, jeszcze nie wrócił do pełnej formy.
***
Relacje z tych spotkań przekazali: Mike Kipta. Maciej Orłowski, Łukasz Szpara. Joe Teluch, Marek Wiśniewski