Wisła i Warta na czele National

Druga kolejka halowej ligi National przyniosła zwycięstwa Wisły i Warty
W Major Division oraz Czarnych Jasło under-18 w First Division. Warta w polonijnych derby pokonała po nerwowej końcówce nieznacznie Czarny Dunajec, a Wisła, prowadzona przez Marka Wiśniewskiego  wygrała z groźnym Albany Park. To drugie kolejne wygrane naszych zespołów, które na razie przodują w tej lidze. Druga porażka młodego HDS Eagles, chociaż  tym razem zespół zagrał dużo lepiej niż przed tygodniem.  W First Division emis Waty B nie dziwi, bo miała tylko pięciu zawodników do gry i nie mogła przez to dokonać żadnej zmiany

WISŁA – ALBANY PARK  5-3 (1-1)
Bramki: Jorge Alvarez 2, Konrad Malinowski, Piotr Łagowski, Edi Antal.
Cenne zwycięstwo Wisły, zwłaszcza  że połowę zespołu Albany Park stanowili zawodnicy Adrii. Dobra gra zespołu z wyjątkiem krótkiego okresu. kiedy od stanu1 -1  zrobiło się1-3. Więlacy wrócili jednak szybko do gry, zdobyli pod rząd trzy bramki, wychodząc na 4-3. W końcówce przeciwnik – dążąc do wyrównania – odsłonił się, co wykorzystał Konrad Malinowski , pieczętując bramką zasłużone zwuciestwo Wisły. Zespół Wisły prowadził Marek Wiśniewski.

WARTA – CZARNY  DUNAJEC  5-4 (1-1)
Bramki: Manolov 2,Karatkov, Acota, Abdulwahab – Mario Waksmundzki 2, Robert Gacek 2
Początek dla Dunajca, który zdobył prowadzenie, a w pierwszej połowie mógł uzyskać dalsze dwie bramki. Warta wyrównała na 1-1 w ostatniej minucie przed przerwa. W drugiej polowi dłuzej w posiadaniu piłki była Warta, która wykorzystując  błędy Dunajca w obronie i przy zmianach, wyszła na 5-1. Dunajec nie rezygnował  i  w przeciągu czterech minut zdobył trzy bramki. Końcówka była nerwowa, ale Warta utrzymała  zwycięski wynik.

VIKINGS B – CZARNI JASŁO u-18 2-6 (2-4)
Bramki: Jared Urueta, Giulliano Carazzina. Evan Cole, Dawid Mikołajczyk,. Bart Jaworowski, Chris Modrzejewski.
Cieszy fakt, że pomimo słabszej bry, potrafimy wygrywać  – podsumował to spotkanie trener Maciej Orłowski. – Myślę, że ciężkie treningi i aż cztery sesje treningowe w tygodniu zaowocują w  przyszłości. Chłopcy byli przemęczeni, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Najlepszym zawodnikiem okazał się Evan Cole, który w pięknym stylu zdobył gola na 3-2 i zaliczył jeszcze dwie asysty.

WARTA B – ASSYRIAN S.C. 4-4 (2-2)
Bramki: Aerola, Jashi, Garcia, Cruz
Trudny mecz drugiego zespołu Warty. Wynik remisowy jest sukcesem, bo Warta miała tylko pięciu zawodników (plus bramkarz) do gry. Pomimo tego,, jeszcze na 9 min przed końcem prowadziła 4-3.

BERBER STARS – HDS EAGLES 4-2 (1-1)
Bramki: Wolodyj Bereko, Łukasz Mikołajczak
Długo utrzymywał się wynik 1-1, utrata drugiej bramki trochę podłamała zespół HDS Eagles.  W efekcie  przeciwnik wyszedł na 3-1, HDS zdobył jeszcze kontaktową bramkę na 3-2, ale odpowiedzią Berber Stars była czwarta bramka. Pomimo porażki HDS Eagles zagrał dużo lepiej niż przed tygodniem.