Bez zmian na Nowy Rok

Ostatnia w tym roku kolejka w Europa  League nie przyniosła zmian.  Lider Arsenal (Błyskawica) zaczął Swieta już wcześniej, gdy na jego prośbę Liga zezwoliła na przełożenie jego spotkania  z Czarnymi Jasło. Tym niemniej Arsenal utrzymał pierwsze miejsce lepszym bilansem bramek przed Błyskawicą under-23 i Czarnymi Jasło.. Awans na czwarte miejsce w tabeli zanotowała Wisła po pokonaniu FC Select. Porażki z FC Mołdova doznała natomiast Wisłoka, która tym samym spadła na dziewiątą pozycje w tabeli.

AN0I0529Życzenia Świateczne i Noworocznee przekazali po niedzielnym meczu Czarnych Jasło u-18 zawodnikom obu zespołów tego klubu kierownictwo Czarnych Jasło – prezes Czesławz Koszyk oraz trenerzy Tadeusz Ciężki i Maciej Orłowski       Foto – Jacek Jówko
W First Division liderem bez straty punktu pozostaje Jagiellonia, tuż za nią Polonez. Oba nasz zespoływygrały swoje spotkania. Wprawdzie Polonez przegrywał  0-2, ale później zaczął grać „swoje” i szybko odrobił straty. Natomiast Jagiellona była bliska wygranej w dwucyfrowych rozmiarach. Pierwszy punkt w tym sezonie wywalczyła Unia Chicago, remisując z Pegasus.
Teraz w rozgrywkach nastąpi świąteczna przerwa, a liga powróci do gry 5 stycznia.

SOCKERS FC WHITE –  BŁYSKAWICA undr-23 1-6 (1-3)
Bramki: Michał Banas 2, Hubert Szeląg, Damian Pikul, Michał Walaszek, Artur Kielar
Zwycięstwo Błyskawicy u-23 nie podlegało dyskusji, chociaż do przerwy wybiegany zespół Sockers White próbował stawiać opór. Tym niemniej już do przerwy było 3-1,  a w drugiej połowie Błyskawica under-23 dołożyła kolejne  trzy bramki. Mogło ich paść zresztą więcej, ale – jak to czysto bywa – przy wysokim prowadzeniu zespól spuścił z tonu.

CZARNI JASŁO – ARDSENAL (BŁYSKAWICA) – odwołany przez Ligę na prośbę Arsenalu, gdyż część jego zawodników wyjechała na wakacje i Święta

WISŁOKA – FC MOŁDOVA  4-7 (1-2)
Bramki: Krzysztof Śmierzchalski 2, Maciej Szczepiński
Wisłoka zaczęła grę wysokim pressingiem i szybko została skarcona dwoma kontrami. Później cały czas „goniła” wynik. Decydującym momentem spotkania było samobójcza bramka Szczepińskiego efektownym uderzeniem  głową do… własnej bramki. Stało się to przy stanie 4-4 i przesądziło o dalszym przebiegu wydarzeń.
.

FC SELECT – WISŁA 2-7 (1-1)
Bramki: Dawid Wiśniewski 3, Mateusz Pytel, Konrad Malinowski, Mikołaj Kowalski,  Jorge Alvarez
To nie był łatwy mecz, Select to bardzo dobra drużyna, ale wiślacy – wykorzystując fakt, że Select miał tylko trzech na zmiany – po prostu zagonili rywala. Prowadzący Wisłę Marek Wiśniewski miał do dyspozycji 16 zawodników.
Bardzo dobry występ weterana w bramce – Tomasza Kuziory, któremu wiślacy w dużej mierze zawdzięczają, że stracili w tym meczu tylko dwie bramki.

EAGLES B – RED DEVILS  5-0 (2-0
Bramki: Kuba Piotrowski , Paweł Otachel, Michał Stankiewicz, Jakub Juszczyk.
Bardzo dobra gra młodzieży zaowocowała  przewagą w całym meczu i w efekcie wysokim zwycięstwem.

BŁYSKAWiCA over-30 – PSG 5-2
.
CZARNI JASŁO under-18 – EDGEWATER CASTLE 0-3 (0-0)
Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w końcówce – kiedy wyszło na jaw zmęczenie Czarnych Jasło piątkowym meczem w lidze National i czterema treningami  w tygodniu – padły trzy bramki,. Stracone bramki padły w wyniku popełnionych  błędów.

AN0I0361Dwa obrazki z meczu Czarni Jaslo u-18 – Edgewater Castle

AN0I0374AN0I0504Świątczne życznia i prezent dla trenbera Macieja Orłowskiego od zawodników jego zespoluu – Czanych Jasło u-18      Zdjęcia- Jacek Jówko

POLONEZ- SOCKERS FC BLACK 4-2  (1-2)
Bramki: Dima 2, Soso, Łukasz Paśko
Pewne zwycięstwo Poloneza, chociaż na początku młodzi,  wybiegani 16-17-latkowie z Sockers prowadzili 2-0.  Gdy jednak Polonez zaczął grać piłką, sytuacja się zmieniła, a bramek mogło paść znaczne więcej.

PEGASUS – UNIA CHICAGO  5-5 (1-2)
Bramki: Kamil Krystofa 2, Piotr Karpież, Łukasz Mikołajczak, Adam Roznek
Pierwszy punkt w sezonie Unii Chicago, wywalczony w pojedynku z trudnym rywalem. Unia wystąpiła osłabiona brakiem najlepszego napastnika Dominika Wardzały oraz przebywających w Polsce Mateusza Barchana i Rafała Szczpanika. W końcówce Unia prowadziła 5-4, ale ostatnie słowo należało do Pegasus. A z tym zespołem nie gra się łatwo, bo Pegass preferuje ostrą grę, często przekraczając przepisy. Na szczęście prowadzący spotkanie Andrzej Nowak potrafił utrzymać w ryzach zawodników.

CHICAGO FC – JAGIELLONIA  1-9 (0-4)
Bramki: Łukasz Borys 4, Paweł Ściepuk 2,Michał Podsiadło 2, Tomasz Latocha
Mecz całkowicie pod kontrolą Jagiellonii, wynik mógł być znacznie wyższy . Sytuacji 100-proc. nie wykorzystali Borys, Latocha i Boratyński