Wisła coraz bliżej awansu

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w XII. kolejce halowej ligi National. W Major Division zanotowaliśmy dwie porązki – obie w zasadzie planowane, bo rywale byli bardzo mocni. Capitol Czarni Jasło przegrał aż 0-6 , ale grał tylko piatką  zawodników, nie miał nikogo na zmiany. Szkoda porażki Podlasia, bowiem przy stanie 2-2, na 40 sek. przed końcem nasi poszli dwóch na jednego na bramkę rywala, ale zgubili piłkę i w natychmiastowej kontrze stracili trzecią bramkę. Z przebiegu gry remis na pewno bylby najbardziej oddajacy układ sił. W grze Podlasia widać było jeszcze zmęczenie Pucharem Nardow, zabrakło Andrzeja Kamińskiego, Tomek Duniec doznał w trakcie gry kontuzji, tak że nie było nawet dwóch piątek.

W First Division zwycięstwo Wisły A i Załębia, remisy Warty A i Stali Mielec i porażka Warty  B. Wisła A wygrała w naskromniejszych rozmiarach. Grano cąły czas w praktyce na połowie przeciwinka, ale z mnóstwa okazji wykrozystano tylko dwie. Pitbulls  stworzył natomiast dwa zagrożenia w całym meczu, z czego wykorzystał jedno. Po nieoczekiwanym wyrównaniu przez Pitbulls na 1-1 , w szeregi mlodych wisłaków (było ich tylko dziewięciu, zabraklo rutyniarzy Marcina Okarmusa i Łukasza Kędziora) wkradło się zdenerwowanie, ostatecznie na 5 min przed końcem padła druga bramka , a zdobył ją Radek Witek. Ostatnie 2 minuty Wisła grała w osłabieniu, ale mogła pokusić się o przypieczetowanie wygranej. Oto Dawid Wisniewski przechwycił piłke, wyszedł  na ppozycję sam na sam, niestety bramakrz obronił. Nerwowe osttanie sekundy, ale ostatecznie wynik 2-1 utrzymano. Wisla A powiększyła przewagę do 7 punktów nad Wartą B, która przegrała z liderem grupy czerwonej KF Tiraną 1-3. Tak więc Wisła A  coraz bliżej powrotu do Major Division, a dla Warty B ostatnia porażka przekreśla  w praktyce szanse na wygranie grupy.
Także Warta A straciła dwa punkty i jej sytucja w walce o powrót do Major Divison komplikuje się. Aktualnie na trzecim meisjcu z dwoma punktami straty do Tirany i z takim samym dorobkiem punktowym jak FC Kosova. Warta A w meczu z Pitbulls prowadziła od początku: było   2-0, 3-2, 4-2, nie wykorzystano wielu znakomitych okazji (Ostaszewski z metra trafił w słupek, zamiat do pustej bramki), było kilka słupków i poprzeczek.
W strefie spadkowej sekcji niebieskiej Zagłębie nareszcie wygrało, awansując na trzecią pozycję i może walczyć o play off. Po remisie Stal Mielec nadal na ostatniej pozycji z jednym punktem straty do Chicago Thunder i 2 pkt. straty do West Bosni. Walka o utrzymanie będzie trwała do końca.
W Second Divisioin nadal o pierwsze miejsce w grupie niebieskiej walczy Wisła C. Wygrała 3-2 z  młodzieżą z Independente. Szybko zdobyte dwie bramki zdawały sugerować, że mecz będzie łatwy.  Do przerwy było 2-1, potem padla trzecia bramka, ale w ostatnich minutach rywale zodbyli kontaktowego gola .Tym niemniej zasłużona wygrana. Wisła C traci obecne do lidera sekcji niebeiskiej – FK Podrinje 3 punkty, ale za tydzień pauzuje, stad przewaga lidera powiekszy się zapewne do sześciu punktów. Jeśłi jednak Podrinje potkne się w tej rundzie, to wszystko może rozstrzygnąć się w bezpośednim pojedynku obu tych zespołów, ale to dopiero w ostatniej kolejce sezonu.
Oto wyniki
PODLASIE – ALBANIAN STARS 2-3 (0-1)
Bramki: Kuba Gerlach, Bartek Krupiński
INFERNO SC – CAPITOL CZARNI JASŁO 6-0 (4-0)
W grupie czerwonej na czele Costa Guerrero 30 pkt. przed Inferno SC 29 pkt;… 4. Podlasie 18 pkt; w sekcji niebiekiej Albanian Stars (już zapewniło sobie start w play off) 25 pkt przed HNNK Hrvat 21 pkt:… 4. Capitol CzarniJasło 10 pkt; 5. FK Kozarac 10 pkt; 6. Brusfa SC 6 pkt,

Bramka: Israel Goznalez
W Red Section na czele KF Tirana 27 pkt (zapewniony start w play off)  przed FC Kosova i Wartą A – p  25 pkt; w Blue Section prowadzi Wisła A 25 pkt przed Wartą B 18 pkt i Zagłębiem 17 pkt;…. 6. Stal Mielec 14 pkt