Warta wygrywa,… Eagles przegrywa

Piłkarze Warty pokonali w pierwszym spotkaniu rewanżowej rundy w lidze National zespół Uta Chicago 4-2. Wynik powinien być znacznie wyższy, ale nie wykorzystano szeregu doskonałych sytuacji. Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, ze Uta na sztucznej nawierzchni (taka jak w Bensenville) czuje się bardzo dobrze.

WARTA – UTA CHICAGO 44-2 (1-0)
Bramki: Armando Gelo, Paul Freter. Marcin Grela, Mateusz Chrobak
Pomimo sporej przewagi dopiero w 43 min Telo zdobył pierwszą bramkę dla Warty w tym dniu. Zaraz po przerwie nowy nabytek zespołu, b. zawodnik I ligi z Peru – Paul Freter podwyższył na 2-0. Później nastąpiło odprężenie w szeregach Warty i przeciwnik doprowadził do stanu 2-2. To „obudziło” zespół Warty – efektem kolejne bramki, które zdobyli Grela i Chrobak. Zwłaszcza bardzo efektywna byłą bramka Mateusza Chrobaka – po rzucie rożnym, uderzeniem z głowy.
To był udany test dla Warty przed wyjazdem do Baraboo (Wisconsin) na doroczny turniej ukraińskiego Wings. Turnieju tego Warta dotychczas nie wygrała. Może zatem tym razem?

ASSYRIAN B – WARTA 1-2 (1-1)
Mecz został przerwany w 60 min przez sędziego, gdy trzecią czerwona kartkę zobaczył kolejny zawodnik Assyrian B. Wówczas zawodnicy i działacze Assyrian B rzucili ie na sędziego. Wcześniej trzy czerwone kartki otrzymali piłkarze Warty B. Warta zaczęła mecz w… siódemkę, później dojechało kilku dalszych graczy, ale w praktyce cale spotkanie rozgrywała w dziewiątkę
***’
Piłkarze Eagles zakończyli w piątkowy wieczór pierwszą rundę sezonu w lidze Metropolitan, Niestety, w zaległym spotkaniu z Hellenic przegrali 0-1. Jedyna bramka padła w I połowie spotkania.

Eagles dominował, zabrakło jednak szczęścia. Po strzale Gordi Gorsona piłka odbiła się od słupka, ale nie miał jej kto dobić do siatki. Marek Golik na odmianę trafił w poprzeczkę. Na gze zespołu widać było trudy ostatniego turnieju o Puchar Lata.
Tym samym Eagles ma nadal 3 pkt straty do prowadzącego w tabeli Schwaben, ale jest to strata do odrobienia w jesiennej rundzie. Motor napędowy zespołu Pioor Śliwa jest optymistą.
Tym samym Eagles na drugim miejscu i ma nadal 3 pkt pkt straty do prowadzącego w tabeli Schwaben.