Warta w finale play offs

W półfinale play offs Champions Division halowej  ligi  National Warta pokonała  Deportivo Guerrero i awansowała do finału. Spotka się tam za tydzień z  Bo-snią/Hercegowiną, która raczej nieoczekiwanie wyeliminowała uważanych za faworytów Albanian Stars. Tak więc w piątek dojdzie do powtórki ub.rocznego finału, w którym Warta przegrała z Bosnia/Hercegowiną 3-5.

Przedostania kolejka w Major Division tej ligi przypieczętowała spadek  do First Division Unii Chicago i – pomimo wygranej – Stali Mielec. Natomiast nie jest jeszcze wiadomo, który zespół zakwalifikuje się, jako szósty do play off.  Obok Wisły B, która jest trzecia w 6-zespołowej stawce do play offs, znajdzie się jeszcze jedna z  polonijnych drużyn – HDS Eagles lub Jagiellonia. Zajmujący obecnie  szóste miejsce w stawce HDS Eagles ma 20 pkt i wyprzedza „jagę” o jeden punkt  By być pewny awansu musi zremisować w ostatniej kolejce sezonu z Winged Bull. Jagiellonia ma jeszcze trudniejszego rywala – lidera tabeli i aktualnego już mistrza dywizji – Berber Stars…

Champions Division
Półfinały play offs

WARTA – DEPORTIVO GUERRERO 3-1 (1-0)
Bramki: Gori Gurson , Jonathan Pahar
Zasłużona wygrana Warty, która cały czas prowadziła – 1-0, 2-0, 2-1.W ostatnich sekundach meczu, gdy rywale wycofali bramkarza, Bahar przychwycił piłkę i posłał ją do pustej bramki. Zwycięstwo mogło być wyższe – okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali m. in. Gunderson i Gurson.

ALBANIAN STARS – BOSNIA/HERCERGOWINA 2-3
Porażka faworyta, pomimo iż Stars prowadziły już 2-0 w tym meczu.

STAL MIELEC – UNIA CHICAGO 6-1 (3-1)
Bramki dla Stali Mielec: Piotr Kiełbasa 3, Ryszard Surdel, Marcin Aleksiejczuk, Alex Budac
O wygranej, i to wysokiej, mielczan zadecydowało mniej popełnionych błędów w obronie. Unia popełniła ich mnóstwo. Nie pomogły pełne dwie piątki, którymi dysponował zespół. W Mielcu zabrakło bramkarza, którego zastąpił  Grzegorz Rembisz, który często wychodził w pole, wspomagając kolegów.
.
JAGIELLONIA – URAHRAN  4-3 (3-3)
Bramki:  Łukasz Borys 2, Paweł Borzęcki, Paweł Ścierpiuch
Ta wygrana pozostawia Jagiellonii jeszcze pewne szanse na awans do play offs. Tylko dwóch zawodników było na zmiany, a Łukasz Borys ani na moment nie opuszczał placu gry. W końcówce Jagiellonii wyraźnie brakowało sil.

WISŁA B – HDS EAGLES 5-5 (3-3)
Bramki: Eryk Płąwiński 2, Konrad Malinowski, Artur Giedroyć, Mateusz Pytel –  Dawid Knurek 2, Patryk Wojciuk, Szymon Łończak I samobójcza
Typowe, zażarte derby, a prowadzenie zamieniało się jak w kalejdoskopie. Po niespełna dziesięciu minutach  – przy bardzo słabym początku Wisły B – HDS Eagles prowadził 3-0. Jeszcze przed przerwą Wisła dogoniła rywala. Po zmianie stron HDS Eagles przez 7 minut grał w osłabieniu (w tym dwie minuty w trzech przeciwko pięciu) i wówczas Wisła odskoczyła na 5-3. Na tym się jednak nie skończyło. Dwie kolejne bramki dla Eagles pozwoliły mu wyrównać stan pojedynku na 5-5. Końcówka była nerwowa – nie obyło się bez przepychanek i kartek – w rezultacie sędzia zakończył spotkanie na ponad minutę przed syreną.
.
W tabeli prowadzą Berber Stars  35 pkt przed Winged Bulll 31 pkt, Wisła B 29 pkt. i FC Tryzub 28 pkt; 5. Albania FC 2 pkt. Ta piątka zapewniła sobie awans do play offs.  Miejsca pozostałych naszych zespołów: 6. HDS Eagles 22 pkt;  8. Jagiellonia 15 pk; 9. Stal Mielec 12 pkt i Unia Chicago 9 pkt

First Division
MATEHALEA FC – WISŁA C  7-3 (3-2)
Bramki i: Kuba Łapiński 2, MaciejŻygadlo
Jeszcze na pięć minut przed końcem Wisła C przegrywała nieznacznie – tylko 2-3. W końcówce zabrało doświadczenia i wtedy padły dalsze cztery bramki dla rywala.

Wisła C zajmuje w sekcji niebieskiej tej dywizji 6. miejsce z 7 pkt i nie awansuje do play offs