Luau bliżej finału

Walka o tytuł mistrza w Polonijnej Lidze Siatkówki weszła w decydującą fazę. W niedzielę rozegrano pierwsze półfinały. W pierwszym pojedynku dnia Homies wygrał z Zahid 3-2 , a następnie Luau pokonałą DKM 3-1. Oto szczegóły.

Niezwykle zacięty był pojedynek Homies z Zahid. Wszystkie pięć partii kończyły się przewagą dwóch małych punktów. Pierwszy set dla Zahid, drugi dla Homies, trzeci ponownie dla Zahid, który potrzebował już tylko jednego seta do zakończenia pojedynku. Ale dwie następne partie padły łupem Homies, który ostatecznie wygrał ten 5-setowy mecz.. Przed rewanżem trudno skazać faworyta  do finału, pojedynek był bowiem wyrównany, zażarty.
O wiele łatwiej poszło amerykańskiej Luau z DKM. Pierwsza partia la Luau, druga dla DKM, ale dwie dalsze znów dla Luau, która w tej sytuacji jest faworytem  do awansu  z tej pary.