Play off dla United Serbs, ale Eagles najlepszy

Nie udało się Eagles zakończyć halowy sezon w lidze Metropolitan bez straty punktu. W dodanym na końcu rozgrywek play off „orły” wprawdzie” wygrały z półfinale z Sockers, ale w finale musiały uznać wyższość United Serbs. W historii tej ligi,, play off wprowadzono po raz pierwszy. Nie bardzo wiadomo, czemu to posunięcie miało służyć. W efekcie mistrzem uznano zespół United Serbs , który na mecie rozgrywek miał aż  8 punktów straty do lidera Eagles. Taka różnica punktowa to prawdziwa przepaść, pamiętając  że sezon liczy tylko 9 kolejek.

Eagles w historii tej ligi 9-krotnie zdobywał tytuł  halowego mistrza – po raz ostatni w roku 2013 – bez straty  punktu.
Podsumować halowy sezon  w lidze Metrpolitan można następująco:” Wprawdzie United Serbs wygrali play off, ale Eagles był najlepszy”. W końcowej tabeli, jaką można znaleźć na stronie MSL kolejność czołówki w halowym sezonie jest następująca: 1. Eagles
30 pkt; 2. Unietd Serbs 25 pkt (po 11. spotkaniach);  3. Hellenic  21 pkt; 4. Soc-kers 18 pkt (po 10. spotkaniach)
Oto wyniki play off

Półfinały

EAGLES – SOCKERS 4-2 (1-1)
Bramki: Gory, Walaszek, Alex, Horc
Zaczęło się nie  najlepiej, Sockersi, szalejąc na boisku, objęli prowadzenie 1-0. Ale jeszcze przed przerwą padło  wyrównanie.  Po zmianie stron całkowita dominacja Eagles, który prowadził  2-1,3-1, 3-2 i 4-2. Nie było to łatwe spotkanie, ale rutyna i mądrość gry przyniosła końcowy wynik.

HELLENIC –  UNITED SERBS 3-5

Finał

UNITED SERBS – EAGLES 6-4 (2-2)
Bramki: Bobi Hull,  Kuba Gurgul,  Gori Gyrsom, Michal Walaszek
Był to nieco słabszy występ Eagles,  na dodatek na przeciw stanął zmontowany specjalnie na ten mecz, zespół. Eagles przegrywał 0-1, wyrównał na 1-1; ponownie  przegrywał 1-2. Po pięknej bramce Kuby Gurgula stan meczu był 2-2. Po przerwie Eagles objął prowadzenie 3-2 . Niestety po dwóch  błędach zrobiło się 3-4. W końcówce lepiej strzelali Serbowie, którzy tym samym zrewanżowali się „orłom” za porażkę w ostatnim ligowym spotkaniu.