Warta umacnia pozycję lidera

Wygrane Warty i Czarnych Jasło w Major Divsion  oraz remis Baciarów z Wartą Reserves – to dorobek naszych zespołów w kolejnej rundzie halowej ligi National.  Warta odniosła skromne, ale cenne zwycięstwo nad wiceliderem Albanian Stars i dzięki teju umocniła się na pozycji lidera. Wygrał również młody zespół Czarnych Jasło, aplikując Czarnemu Dunajcowi sześć bramek i nie tracąc przy tym ani jednej.  Najsłabszym zespołem w tej dywizji jest niestety Czarny Dunajce, który w sześciu spotkaniach zanotował trzy remisy i trzy porażki. l  nie doczekał się jeszcze wygranej.
W First Division szczęśliwy remis Baciarów z rezerwami warty i tym sa-mym strata dwóch punktów kosztował zespół Wiesława Sucheckiego utratę pierwszego miejsca.  Baciary z dorobkiem 13 pkt  zajmują drugą lokatę, ale podobnie jak trzecia w tabeli Warta Reserves mają jeden mecz miej rozegrany od nowego lidera – FC  Kosovo. Wygląda na to, że o końcowy sukces w tej dywizji, premiowany awansem do Major Division ubiegać się będą  trzy zespsoły – FC Kosovo, Baciary i Warta Reserves.
Oto szczegóły i aktualne tabele

CKS WARTA – ALBANIAN STARS 1-0 (0-0)
Bramka: Jesus Gutierrez
W meczu na szczycie Warta pokonała groźnego Albanian Stars 1-0 a jedyna bramkę w tym spotkaniu zdobył Jesus Gutierrez w drugiej połowie gry. Był to bardzo dobry, szybki mecz w wykonaniu obu zespołów.  Warta była nieco lepsza i zasłużyła na zwycięstwo.
– Mieliśmy cztery sytuacje „sam na sam”, których nie wykorzystaliśmy, a druga,prawidłowo zdobyta bramka nie została uznana przez sędziego, który przerwał akcję, gdy bramkarz przeciwnika zderzył się z…. bandą – powiedział prezes WartyJoe Teluch. – Nasze zwycięstwo zasłużone I tym samym umacniamy się na pozycji lidera.

CZARNI JASŁO – CZARNY DUNAJEC  6-0
Bramki: Mario Waksmundzki 2, Przemek Kozior, Michał Szaflarski, Da-wid Szaflarski, Maciej  Rzadkosz
A jak widział ten mecz Mike Kipta z Czarnego Dunajca?
– Pierwsze 17 minut mecz bardzo wyrównany. W ciągu ostatnich 3 minut pierwszej połowy Jasło strzeliło nam trzy gole.
W drugiej połowie widać było, kto  kto grał lepiej. My musieliśmy więcej  atakować, ale nie wychodziło nam. Czarni Jasło mieli większość w po-siadanie piłki. Strzelili nam jeszcze dwie bramki i nie stracilii ani jednej. Dobrze grali. Chłopaki są zgrani. Walczyli. Myślę, że znajdą się na po-dium pod koniec sezonu.

BACIARY – WARTA RESERVES 3-3 (1-1)
B amki: Nick Soto, Tomek Suchecki, samobójcza – Chris Garcia, Alex Gutierrez, Sam Alvarado.
Po zaciętym meczu z rezerwami Warty, udało nam się zremisować – napisał prezes Baciarów – Wiesław Suchecki. – Prowadziliśmy 1-0 po samobójczej bramce Warty, ale jeszcze w pierwszej połowie Warta wyrównała i było 1-1. Drugą  polowe rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia i bramką na 2-1 Nicka Soto. Warta nie rezygnowała i kilka minut później – grając w przewadze jednego zawodnika – wyrównała na 2-2. Końcowe minuty były bardzo nerwowe. Przegrywaliśmy 2-3, ale minutę przed syreną  Tomek Suchecki ruszył z piłką z pola obrony i z połowy boiska uderzył niemal w same okienko. Tak więc rezultatem 3-3 zakończył się mecz. Specjalne wyróżnienie należy  się bramkarzowi Baciarów – Eddie Sanchezowi, który wybronił co najmniej w pięciu 100-proc, sytuacjach.
Mecz był wyrównany Ii bardzo dobrze rozegrany przez oba zespoły– podkreślił  prezes Warty Joe Teluch. –  Spotkanie Warta powinna wygrać,  ale na przeszkodzie stal bardzo dobrzy broniący bramkarz przeciwnika.
Baciary zdobyły wyrównującą bramkę na 20 sekund przed końcem meczu, bardzo ładnym uderzeniem napastnika, któremu nie stworzono żadnego pressingu.