Warta na krawędzi spadku!

Wisła zremisowała z Jahbat FC, będąc zespołem lepszym; Warta przegrała koleiny mecz, tym razem z Deportivo Colomex i jej sytuacja robi się bardzo trudna. Zajmuje wciąż ostatnie miejsce w Blue Section, mając już 6 pkt straty  do wyprzedzającej ją Gazelle SC, która zremisowała w niedzielę.
Do zakończenia sezonu pozostały cztery mecze i uratować się będzie bardzo trudno. Wprawdzie za tydzień Warta zdobędzie punkty walkowerem z Deportivo Meridienne (za zaległości finansowe w lidze i walkowery zespół ten został zawieszony do końca sezonu), ale pozostałe spotkania – z Albanian Stars, FC Steaua i Hellenic United wcale nie będą łatwe. A aby marzyć o utrzymaniu się, trzeba wygrywać, licząc przy tym że inni będą tracić punkty.
W First Division przegrała Warta B ,a w over-30 Division – Wisła. Tak więc nie był to udany weekend dla polonijnych zespołów w tej lidze.
Oto szczegóły.Major Division
WISŁA – JAHBAT FC 2-2 (1-0)
Bramki: Łukasz Kędzior i Kuba Gurgul.

– Byliśmy zespołem wyraźnie lepszym, prowadziliśmy już 2-0, ostateczne jednak w dziwny sposób spotkanie zakończyło się podziałem punktów – powiedział trener MAREK SKARŻYŃSKI. – Przy stanie 1-0 Marcin Okarmus trafił w słupek.  Pierwszą bramkę straciliśmy przypadkowo – piłka po koźle wpadła do siatki. Na 8 min. przed końcem sędzia z niczego podyktował przeciwko nam rzut karny, dopatrując się rzekome przewinienia Okarmusa). Było 2-2 i gdy w 86 min. arbiter przerwał spotkanie (po tym gdy ukarany czerwoną kartką zawodnik  z Jahbat nie chciał opuścić boiska), wydawało się, ze będzie dla nas walkower/. Nic z tego -arbiter bowiem uznał że drugą a połowę graliśmy 46 min i na tym zakończył spotkanie.

DEPORTIVO COLOMEX – WARTA 3-1 (1-0)

Bramka: Alan Marin
Warta zaczęła w 10-tkę, bo z uwagi na wczesną porę rozgrywania meczu meczu (godz. 9.30 rano) aż pięciu zawodników nie dojechało na czas. W I połowie sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki ,a po przerwie przy stanie 1-1 nie podyktował dla Warty rzutu karnego (za faul  bramkarza na Marinie). Marin był zresztą najlepszym zawodnikiem na boisku, piłka po jednym z jego strzałów wylądowała na słupku.  W końcówce przeciwnik zdobył dwie bramki, które przesądziły o porażce naszego zespołu.

DAS MAGIC – WARTA B 5-1 (1-0)
Bramka: Andrzej Jarząbek.
Pierwsza połowa niezła w wykonaniu Warty B, w całym meczu jednak zanotowano mnóstwo niewykorzystanych sytuacji – p o2-3 szanse mieli – Marcin Sierak (wystąpił w drugim zespole, bo… nie zdążał na mecz pierwszej drużyny), Rafał Jarosz, a także Jarząbek.

HELLENIC UNITED – WISŁA 2-1 (1-)
Bramka: Marek Wiśniewski
Fatalna skuteczność (co najmniej dziesięć 100-proc. Sytuacji  nie wykorzystanych) oraz błędy bramkarza Janusza Łukasiaka przesadziły o porażce Trener Ryszard Latawiec miał do dyspozycji aż 24 zawodników, ale ilość nie przemieniła się w jakość, a raczej w skuteczność.