Warta i Czarny Dunajec wygrywają

Ósma kolejka halowej ligi National była udana dla Warty i Czarnego Dunajca, które wygrały swoje spotkania, umacniając się na dotychczasowych pozycjach. Nie powiodło się Wiśle, która pomimo optycznej przewagi, uległa zespołowi Berber Stars. Lider Albanian Stars uporali się z HDS Eagles, chociaż do przerwy nasz zespół radził sobie bardzo dobrze, remisując  1-1. W tabeli Major Division bez zmian – Albanian Stars wyprzedzają  Wartę o 4 punkty i Wisłę o 6 pkt. Czarny Dunajec piaty z szansami awansu na wyższą pozycje. HDS Eagles nadal ósmy,   z zerowym dorobkiem punktów.W First Division lider Czarni Jasło under-18 wygrał walkowerem, gdyż przeciwnik nie miał składu. A ponieważ zajmujący drugie miejsce  CD Taji zremisowało z Warta under-23, przewaga Czarnych Jasło wzrosła do  dwóch punktów. Warta u-23 jest czwarta z stratą sześciu punktów do lidera.

WISŁA – BERBER STARS 1-4 (1-1)
Bramka: Daniel Kulawiak
Tradycyjnie słaba skuteczność i  niedoświadczony, 19-letni bramkarz – to główne przyczyny porażki.  Mecz od początku nie układał się po myśli wiślaków. Rywale pierwsi strzelili bramkę, a tuż przed przerwą – w momencie gry w przewadze – podwyższyli na 2-0. Wprawdzie zaraz po zmianie stron Kulawiak zdobył kontaktową bramkę, ale po kontrze Berber Stars zaliczyli z kontry  trzecie trafienie, a  tuż przed końcem gry ustalili wynik na 4-1. W przekroju całego spotkania Wisła była zespołem lepszym, miała więcej z gry, ale ta fatalna skuteczność….

CZARNY DUNAJEC – ALBANY PARK 5-3 (1-1)
Bramki: Robert Gacek,  Kamil Szczęśniak, Michał Szaflarski, Mario Waksmundzki, Kyle Breitenbach
Pierwsza połowa wyrównana, z obu stron mało szans bramkowych. W drugiej połowie  przewaga Czarnego Dunajca, który cały czas prowadził, za wyjątkiem momentu, kiedy było 3-3. Stracone bramki padły po własnych błędach. To był ważny dla Czarnego Dunajca mecz.

VIKINGS – WARTA  A  5-7 (0-2)
,Bramki: Stefan Mijatovic 3, De La Cruz 2, Gomez, Garza
Dziwnie układał się ten mecz dla Warty. Vikings prowadził  2-0, później Warta wyrównała na 2-2, ale kolejne dwie bramki zdobył przeciwnik, wychodząc na 4-2. W tym momencie jednak klasycznym hat-trickiem popisał się Mijatovic, wyprowadzająca swój zespół kolejno na 3-4, 4-4 i 5-5. W samej końcówce padły dwie dalsze bramki dla Warty – na 39 sek. przed syrena Gomez podwyższył na 6-5, a w  ostatniej sekundzie gry Garza ustalił wynik na 7-5. Ani przez moment nie schodził na ławkę De La Cruz.

HDS EAGLES – ALBANIAN STARS 1-6 (1-1)
Bramka: Vlad Berezki
Do przerwy bardzo doba gra zespołu HDS Eagles. Zupełnie nie wyglądało to na pojedynek lidera z ostatnim zespołem gtabeli. Później jednak wyraźna dominacja Albanian Stars
Założyciel i  trener HDS Eagles Łukasz Szpara ma nadzieję, ze w pozostałych sześciu spotkaniach uda się zdobyć punkty i wyprzedzić przedostatni zespół w tabeli.

First Division

CD TAJI – WARTA u-23  2-2 (0-1)
Bramki: Monteon, Angelo Quando
Rzadki wypadek – aż trzy czerwone kartki dla zawodników Warty przyczyniły się do remisu. Obie bramki straciła Warta grając w  osłabieniu.

CHICAGO BLAST  – CZARNI JASŁO under-18  0-3, walkower