Warta gromi Wisłę

Polonijne derby zwykle rządzą sie zwykle swoimi prawami,  a wynik z reguły trudno przewidzieć.  Tym razem jednak było inaczej. Wprawdzie Warta  w pojedynku z Wisłą A w Champions Division ligi National była faworytem, ale trudno było przypuszczać, że rozgromi rywalkę aż 7-0. W historii halowych pojedynków tych drużyn Wi-sła doznała w piątkowy wieczór najwyższej porażki. Dzięki wysokiej wygranej Warta lepszym bilansem bra-mek objęła prowadzenie w najwyższej dywizji.

Wprawdzie Albanian Stars także wygrali, ale tylko  3-2 i to dość szczęśliwie (było już 0-2 , a zwycięską na 3-2 bramkę zdobyli w ostatniej minucie), ale Warta wyprze-dza ich minimalnie lepszym bilansem bramek.. Sensa-cyjne  – i to gładkie – zwycięstwo nad współliderem Major Division – FC Tryzub, odniósł młody zespól HDS Eagles, który rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. W tej dywizji koleina wygrana Wisły B, która nadal przewodzi stawce.

Champions Division
WISŁA  A – WARTA 0-7 (0-5)
Bramki: Joel Salmeron 2,  Luis Adame 2, Alexis Monte-non 2, Ryan Ibara
Już w pierwszych sekundach Wisła otrzymała “prezent” od obrońców Warty i mogła objąć prowadzenie. W ciągu kilku następnych minut stworzyła jeszcze kilka dalszych okazji do uzyskana bramki. Nie wykorzystała żadnej, natomiast zaczęła trafiać Warta, która z kontr skutecznie punktowała la rywala.
Warta zasłużenie wygrała, była zespołem lepszym, ale wynik jest chyba za wysoki. Wisła zawiodła, a poza tym nie dopisało jej szczęście.

DEPORTIVO GUERRERO – CZARNY DUNAJEC 6-0

URAHRAN – WISLA B  2-4 (-1)
Bramki: Mateusz Pasula, Alex Lulek, Kamil Borkowski, Patryk Ryk.
Przeciwnik okazał się bardziej wymagający, aniżeli są-dzono przed grą. Urahran prowadził nawet 1-0 w pierw-szej połowie, w  której wiślacy zagrali  słabo. Po zmianie stron było już znacznie lepiej, Wisła B zdobyła dalsze bramki, wychodząc n 4-1 i kontrolując przebieg spotkania. Dopiero  w końcówce rywale zaliczyli drugie trafienie.

JAGIELLONIA – UNIA CHICAGO 5-0  (3-0)
Bramki: Piotr Ścierpiuk 2,  Ivan Yusypyuk, Konrad Ślęczka, Łukasz Borys.
Kolejne polonijne derby przyniosły łatwy sukces Jagiellonii, która wykorzystała stworzone bramkowe sytuacje. „Jaga” tym razem zagrała dobrze, natomiast Unia wypadła słabo.

ALBANIA FC – STAL MIELEC 3-1 (0-0)
Bramka: Piotr Kiełbasa
Pojedynek wyrównany, Stal Mielec do 10 minuty drugiej polowy utrzymywała wynik bezbramkowy, Po utracie pierwszej bramki, Piotr Kiełbasa wprawdzie wyrównał na 1-1, ale w końcówce dwie dalsze bramki zdobyli rywale.

HDS EAGLES – FC TRYZUB 5-2 (5-0)
Bramki: Dawid Knurek 2, Jakub Knurek, Patrick Wojciuk, Damian Kosakowski
Najlepsze do te pory  spotkanie  zespołu HDS Eagles, który już do przerwy zapewnił sobie wygarną
.  – Jeśli będziemy grać kolejne mecze po 9.tej wieczo-rem, kiedy mogę mieć wszystkich zawodników, to postaramy się o dalsze niespodzianki – powiedział trener HDS Eagles Łukasz Szpara.

VIKINGS over-30  – WISŁA C 10-1
Starsi panowie Vikings okazali się znacznie lepsi od młodzieży Wisły.