Warta B ponownie w lidze National, oldboye Eagles gromią Zagłebie!

W piątkowym sparringu Warta przegrałą ze Schwaben 2-4 (0-2) – bramki: Syid Jusic i Trajan Majer. Kilka niewykorzystanych syuacji Warty, m. in. przy stane 0-1 Armando Telo będac sam na sam przez bramką, trafił w leżącego już na ziemi golkeapera Schwaben. Bramki tracono po błedach…

Warta wystąpiła w eksperymentalmym składzie, z kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Joe Teluch próbował szereg młodych zawodników z drugiego zespołu Warty. Jak się dowiaduję, Warta B – po kilku latach przerwy – powraca od wiosny do ligi National. W planie przed startem ligi jeszcze wewnwtrzny sparring obu Wart – w ostatni weekend kwietna.
Tak więc w lidze National w tytm sezonie mieć będziemy czery zespoły – Wartę i Wisłę w Major Division oraz Zagłębie i Wartę B w First Division. Ostateczny skład zespołow w tegorocznych rozgytwkach NSL zostanie ustalony po zebfrligi,  które zaplanowano na 16 kwietnia

EAGLES over-30 – ZAGŁĘBIE 10-3 (5-1)
Bramki: Michał Wieleba 2, Paweł Otachel 2, Artur Kostrzeewa, Mirek Nawrat, Marcin Simson, Piotr Leszczyk, Artur Kropiwnicki, Bogdan Żurowski – Jose Correl 3
Zaglebie jeszcze nie jest gotowe do rozgrywek ligowych. W sobotnim sparringu niemal całą drugą połówę grało w dziesiatke. Paweł Bartusiak wciąż nie ma jeszcze skompletowanego składu. Eagles over-30 nie mial w tej sytuacji problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa.  Zabraklo w zespole bramkarza Łukasza Szturmy, któremu urodził się syn (gratulacje od kolegów z zespołu!). W pierwszej połowie w bramce stał Robert Juszczyk, który obronił w kilku sytuacjach „sam na sam”, po zmianie stron jego miejsce w bramce zajął Stanislaw Medvec.