Udany start zespołów Wisły i Warty

Aż dziewięć polonijnych zespołów uczestniczy w obecnych rozgrywkach sezonu halowego ligi National, które zainaugurowane zostały w piątkowy wieczór w hali Odeum. Udanie rozpoczęły sezon oba zespoły Wisły, chociaż pierwszy wygrał szczęśliwie, zdobywając zwycięską bramkę dopiero na 4 sekundy przed końcem gry. Z trzech drużyn Warty wygrały dwie, a wiec i one mogą zaliczyć start do udanych. W polonijnych derby Wisłoka okazała się lepsza od Dąbrovii, narzucając od początku szybkie tempo. Takie założenie przyjął trener Łukasz Szpara. Nie powiodło się natomiast Stali Mielec i Jagiellonii. Ta druga przegrała jedynak z bardzo silną Albanią FC.

CHICAGO FIRE u-23 – WARTA BLUE 2-10 (1-6)
Bramki: Matt Eljason 3, Joel Salveron 2, Sergio Quantez 2, Raul Obilo, Jonathan Stachar, Ratan Alborsuni
Wynik mógł być jeszcze wyższy, a dwie stracone bramki padły po typowych błędach obrony. Fire u-23 okazał się nie przygotowany do halowego sezonu. Jego zawodnicy nadrabiali braki ostrą grą, stad sporo kartek, jakie zobaczyli.

WISŁA A– FC TRYZUB 2-1 (0-0)
Bramki: Kuba Gurgul, Krzysztof Lagowski
Przez 80 proc. gry wiślacy przebywali na połowie rywala, oddali 40 celnych strzałów na bramkę rywala, ale piłka wpadła do siatki tylko   dwa razy. Fantastycznie bronił bramkarz FC Tryzub.. Tym razem szczęście było po stronie Wisły.  Rywale od początku nastawili się na defensywę, wyprowadzili i w ciągu spotkania tylko cztery kontry, z których jedna dała im prowadzenie. Pomimo dużej przewagi dopiero na 1.40 min przed końcem Kuba Gurgul wyrównał na 1-1, a w samej końcówce, tuż przed syreną po jednym ze strzałów, brmkarz Tryzub wybił piłkę przed siebie, a obrońca Krzysztof Łagowski znalazł się na właściwym miejscu i dobił piłkę do pustej w tym momencie bramki;
Pod nazwa Tryzub  w halowej lidze National występuje zespół Connection  z ligi Metropoolitan.

WARTA RED – CHICAGO STARS  1-3 (0-1)
Bramka: Eduard Adame
Warta wystąpiła bez bramkarza, bronił zawodnik z pola – Ricardo Franco, nota bene najlepszy strzelec Warty B z poprzedniego sezonu.

WARTA WHITE – FC KOSOVA 4-2 (2-1)
Bramki: Nick Laufrin 2, Alex Gomez,  Pul Trujilio
Bardzo dobry występ 17-letniego Alexa Gomeza, z którego klub powinien mieć duży pożytek.

OLYMPIAKOS CHICAGO – WISŁA B 1-3 (1-1)
Bramki: Kamil Borkowski, Konrad Malinowski, Artur Giedroyć
Dobry początek sezonu w wykonaniu zespołu Staszka Pytla.
W pierwszej połowie  było wprawdzie trochę nerwowych poczynań i rywale nawet objęli prowadzenie, ale po wyrównującej bramce Kamila Borkowskiego wiślacy uspokoili grę i w drugiej części już wyraźnie dominowali.

STAL MIELEC – WINGED BULL B 1-3 (1-1)
Bramka: Zbigniew Mazgaj
Już w pierwszych pięciu minutach Stal powinna prowadzić 2-0, ale nie wykorzystała dwóch znakomitych sytuacji. I t o się zemściło. Na dodatek w końcówce trochę zabrakło sił, gdyż w zespole przeważają zawodnicy over-30, a rywale byli zdecydowanie młodsi. Na dodatek zabrakło bramkarza – z konieczności bronił Robert Łosiewicz.

WISŁOKA – DĄBROVIA 5-3 (4-1)
Bramki dla Wisłoki: Wojtek Kania 2, Mariusz Woch, Krystian Drożdż,  Stanisław Kania
Polonijne derby przyniosły wygraną Wisłoce. Od pierwszych minut narzuciła ona szybkie tempo gry, prowadziła już 4-1 i jej wygrana ani przez moment nie była zagrożona.,

JAGIELLONIA – ALBANIAN STARS 2-4 (2-3)
Bramki: Łukasz Borys, Grzegorz Kawa
Pierwsza polowa wyraźnie słaba w wykonaniu Jagiellonii , widać ło, że to początek sezonu, a gający technicznie rywale dominowali Po zmianie stron było iż znacznie lepiej, ale nie wystarczyło to  do wygrania spotkania