MMA umacnia pozycje lidera

Piąta kolejka Polonijnej Ligi Siatkówki przyniosła umocnienie się meksykańskiego zespołu MMA na pozycji lidera. MMA w meczu na szczycie pokonała DKM 2-0 i odskoczyła od drugiego obecnie w tabeli Homies na odległość trzech punktów.  Spotkanie liderów było bardzo zacięte, ale w końcówce dwukrotnie lepsi okazali się siatkarze MMA. Niezwykle zacięty był pierwszy set spotkania PLS Chicago z Homies, wygrany na przewagi wynikiem 33-31 przez PSL. W dwóch dalszych jednak Homies
już wyraźnie dominowało.
Pierwszy punkt w obecnym sezonie uzyskała nowo utworzona po-lonijna drużyna Hopies. Przegrała wprawdzie z Zahid UA 1-2, ale za wygranie seta otrzymała jeden punkt.
Oto wyniki i aktualna tabela

DKM – MMA 0-2 (23-25, 23-25).
PLS Chicago – Homies 1-2 (33-31, 18-25, 8-15)
Zahid UA – Hopses 2-1 (25-22, 22-25, 15-11)
1.    MMA                 5    13    9-2         +35
2.    Homies            5    10    8-4        +27
3.    DKM                5    9    6-4        -24
4.    Zahid UA      5    6    5-7        +35
5.    PSL Chicago    5    6    5-7        -16

(Kolejno w tabeli: ilość gier, punktów, stosunek setów i róznica małych punktów)