Tylko Wisła B wygrała play off

Tylko Wisła B w First Division wygrała niedzielny play off .  Ale po kolei.
Trzy nasze zespoły – Warta Blue w Major oraz Warta White i Wisłoka w First Division przystąpiły do  play-off dopiero od fazy półfinałów. Wcześniej,  w ¼ finału walczyły y Wisła A w Major oraz Wisła B w First Division.

Pierwszemu zespołowi nie powidło się. W pojedynku z Bosnia/Hercegowiną prowadził wprawdzie 2-0, ale ostatecznie przegrał 2-6. Na pocieszenie pozostaje tytuł króla strzelców ligi dla zawodnika Wisły – Jorge Alvareza, mającego  na koncie 20 trafień. Co nie udało się starszym, to dokonali tego młodsi. Zespół Wisły B Staszka Pytla najpierw w ćwierćfinale wyeliminował Albanie FC 3-1. Idąc za ciosem w polonijnym półfinale Wisła B wygrała z Wisłoką 2-1, zdobywając zwycięską bramkę na 4 sekundy przed końcową syrena. W finale  pewnie pokonała Albanię FC, zdobywając po raz pierwszy  historii tytuł mistrza Dywizji. Brawo młodzi zawodnicy i ich trener Staszek  Pytel.
Faworytem w Major  Division była Warta Blue. W półfinale pewnie pokona-ła Chicago Fire u-23, ale w finale zawiodła, ulegając Bosni/Hercegowinie.
Wyniki play off

MAJOR DIVISION

¼ finału
WISLA A – BOSNIA/HERCEGOWINA 2-6 (2-2)
Bramki: Kuba Gurgul, Jorge Alvarez
Wprawdzie Wisła po 10 minutach prowadziła 2-0 , ale później wyraźnie lep-szy okazał się przeciwnik.

½ finału
WARTA  BLUE – CHICAGO FIRE u-23  5-1 (2-0)

Finał
BOSNIA/HERCEGOWINA  – WARTA  BLUE 5-3 (2-2)
Bramki: Obilo 2, Luis Adame
Warta prowadziła 2-0, później grając w osłabieniu straciła pierwszą bramkę,  a po fatalnym błędzie obrony przeciwnik wyrównał na 2-2 .Po zmianie stron piłkarze Warty jako zespół przestali praktycznie grać

WARTA WHITE – ALBANIA FC 3-5
Od 6 minuty Warta grała w osłabieniu – najpierw za uderzanie rywala bramkarz Warty zobaczył czerwoną kartkę, a po pięciu minutach gry w czwórkę na odmianę niebieska kartka osłabiła  drużynę. A przeciwnik skwapliwie wykorzystywał grę w przewadze, zdobywając kolejne bramki.

WISŁA B –  WISŁOKA 2-1 (1-1)
Bramki dla Wisły: Artur Giedoć, Alex Lulek
Wyrównany pojedynek, dramatyczna końcówka. Przy staje 1-1 na  2.17 min przed końcem Alex Lulek zobaczył niebieską kartkę i przez dwie minuty Wisła grała w osłabieniu, ale Wisłoka nie potrafiła liczbowej przewagi wykorzystać. Niemal bezpośrednio po zakończeniu kary Alex Lulek poszedł sam na bramkę i na 4 sek. przed syreną rozstrzygnął losy spotkania. ,.

Finał
WISŁA B – ALBANIA FC 3-1 (1-1)
Bramki: Alex Lulek, Artur Giedroyć, Piotr Karpież
Tylko do przerwy pojedynek wyrównany, później dominacja Wisły  i jej pewna wygrana. To największy sukces młodego zespołu Staszka Pytla – zdobycie mistrzostwa w hali w First Divisiob, chociaż nie jest to równoznaczne z awansem do Major Division. Awans  z tej sekcji uzyskała Warta White, która okazała się najlepsza w regularnym sezonie

Sparringi… sparringi
Rozpoczęty się  już pierwsze sparringi na otwartym terenie.
Oto wyniki

CZARNI JASŁO  – HALNY 5-2
Bramki: Mario Waksmundzki 2, Łukasz Szczęśniak, Rafał Zalewski, Piotr Hanula – Wayde Gentile, Diego Gonzalez

CZARNY DUNAJEC – SZAFLARY 2-1
Zespół Szaflar oparty był  na zawodnikach Chicago Force over-30 , a jedyna bramkę zdobył Ale Budac.