Błyskawica, Tarnovia i Champions

W kolejnej rundzie sobotnich spotkań w Premier Soccer League, w over-30 Division Red wygrała tylko Tarnovia; przegrały – Igloopol i Wisła.  Igloopol nie pomógł Tarnovii w walce o druga lokatę, przegrywając z wiceliderem. W niedzielę wygrały pewnie Błyskawica w Major Division i Champions w over-30 Division White.

Oto szczegółyMajor Division
ARLINGTON ACES LIGHTNING  (BŁYSKAWICA) – SHOGUN WIND 2-0 (1-0)
Bramki: Jody Holl, Tony Lanera
Pewne zwycięstwo Blyskawicy, powinno wypaść w bardziej okazałych rozmiarach, ale jak to zwykle  w tym zespole bywa, nie wykorzystano szeregu okazji do uzyskana dalszych bramek. Piękna bramka na 2-0 Tony Lanery strzałem z ok. 35 metrów w samo „okienko”. Przy tym uderzeniu bramkarz nie miał nic do powiedzenia.’
Udany debiut dwóch polskich juniorów, 16-latków – Adama Woźniaka i Michała Banasia. Obaj są podstawowymi zawodnikami zespołu PNA Magic Soccer Academy, który to zespół wygrał ostatnio dwa ważne turnieje – w Rockford i Priori. Adam go młodszyz brat  Tomka, kory od dwunastu lat gra w Blyskawicy. Adam Woźniak i Michał Banaś zasługują na szczególne wyróżnienie za postawę w  niedzielnym meczu.,

Over-30 Division White
CHICAGO RANGERS – CHAMPIONS 3-8 (0-5)
Bramki: Zlatko i Dusan po  2, Łukasz Kluska, Marco Bedin, Serafin Zgierski, Mario Inas
Dobry występ Champions, zwłaszcza w I połowie, Po przerwie weszli zmiennicy i gra nieco „siadła”. Waldemar Kubiak miał do dyspozycji 14 zawodników. W pierwszej połowie zabrakło w pierwszej połowie Krzysztofa Bajorka, natomiast w ogóle nie byli obecni Sławek Strzesak i Bogdan Fornalik.

Over-30 Division Red

ROMANIA – TARNOVIA 1-2 (1-1)
Bramki: Robert Pudełko, Grzegorz Chmura
Zasłużone zwycięstwo Tarnovii, chociaż powinno wypaść w bardziej okazałych rozmiarach, Nie potrafiono jednak wykorzystać co najmniej pięciu 100-proc. sytuacji, a raz gospodarzom przyszedł w sukurs słupek.  Na twardym bosku ,w upale nie grało się Tarnovii najlepiej, Na zwycięską bramkę Grzegorza  Chmury czekano do 70 min. Zabrakło bramkarza, którego zastąpił zawodnik z pola – Marcin Szara, Bronił on bardzo dobrze. Nie było także Grzegorza Niemca (praca).

WISŁA – CHICAGO CELTICS 2-5 (0-3)
Bramki: Marek Wiśniewski, Sebastian Sedrowicz
Wiślacy nie mogli tego meczu wygrać, bo popełniali zbyt dużo błędów. A na dodatek rywale mieli w składzie dwóch bardzo szybkich  30-latków. Dodatkowo do pustej bramki nie trafił  Dariusz Sobol, a również Marek Wiśniewski zmarnował znakomita okazję.

LA GRANATE – IGLOOPOL 4-2 (3-1)
Bramki: Julek Abgeluje i Darek Niewiarowski
Obie bramki dla Igloopolu zdobyli byli piłkarze nieistniejącej od kilku lat Arki. Bardzo ładna bramka Niewiarowskiego – z 18 m w samo „okienko”:.
Igloopol zdobył tylko dwie bramki, ale mógł pokusić się o dalsze, gdyby znakomite okazje wykorzystali m. in. Marek Demczuk i Bartek Lewandowski. Tym niemniej wygrana wicelidera tej Dywizji – zasłużona.