Turniej Schwaben dla Wisły

Wisła wygrała doroczny, prestiżowy turniej Schwaben. To drugi triumf wislakow w tej imprezie Przed czterema laty wygrali po raz pierwszy, przed tokiem odpadli w półfinale z Eagles. Tym razem wygrali w finale z gospodarzami  – Schwaben.
Oto szczegółyDramatyczny mecz finałowy. Do przerwy wiślacy przegrywali 0-2, po zmianie stron potrafili wyrównać stan meczu, a w serii rzutów karnych okazali się lepsi, bijąc Schwaben 4-2.  Decydującego karnego strzelił Artur Górczyński. Natomiast  zastępujący w drugiej połowie pierwszego bramkarza Tomka Huziora –  Daniel Wojcik spisał się znakomicie, broniąc dwie jedenastki.

Drużyna Wisły z pucharem po wygraniu turnieju Schwaben

Trzeba przyznać, że finałowy pojedynek ułożył się szczęśliwie dla Wisły, bowiem z gry Dchwaben był nieco lepszy, Wiślacy stworzyli trzy sytuacje bramkowe i dwie z nich wykorzystali. W finale zabrakło czołowego napastnika Dawida Wiśniewskiego.
W sumie był to bardzo udany występ Wisły. Dużą pomocą było wypożyczenie z Eagles Kuby Gurgula. Ponadto trener Marek Wiśniewski skorzystał dwójki zawodników z Wisły B – Kamila Borkowskiego i Mateusza Pytla.

Bramka: Dawid Wiśniewski
Jeszcze na 10 min przed końcem Wisła prowadziła 1-0, ale dwa proste błędy  w obronie przyczyniły się do utraty dwóch bramek i porażki