Sukces „Orzełków” z Hickory Hills

To był wyjątkowy dzień dla piłkarzy z Hickory Hills, polonijnych piłkarzy, którzy jako jedyni w chicagowskiej aglomeracji grają w koszulkach z białym Orzełkiem na piersiach. Drużyna 13 latków pokonała w tradycyjnym turnieju w Libertyville, Octoberfest, wszystkie amerykańskie drużyny, zdobywając ogromny Puchar i tytuł Champions.
Mecz finałowy miał swoista dramaturgię. Już w pierwszych 5 minutach przeciwnik, zespól MSC Strikers stworzył 2 niesamowite sytuacje strzeleckie stajać oko w oko z bramkarzem Eagles, Damianem Sojką . Ale  nasz bramkarz i końcem palców strzały tuz przy słupku wybił na korner. Wynik 0-0 utrzymał się do końca meczu i sędzia zarządziłl dogrywkę 2 x 5 minut. Eagles atakował, Eagles przeważał, ale bramka dopiero padła z rzutu wolnego wykonywanego przez Marka Skotnickiego, który niczym Lewandowski, aptekarskim, dokładnym kopnięciem tuz nad murem a poniżej poprzeczki, wprawił w szal radości tłumnie oglądających rodziców i młodych piłkarzy. Do końca meczu zostało zaledwie kilka minut. Przeciwnik rzucił wszystko na jedna szalę, atakował bramkę Eagles, starając się wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych. Eagles jednak postawił defensywny blok nie do zburzenia. Wynik 1-0 dla piłkarzy z Białymi Orzełkami na piersiach utrzymał się do końca meczu, a kilka minut pózniej piłkarze wraz z trenerem Tomkiem Cikowskim otrzymali złote medale i okazały Puchar, jest sukces, były wielkie emocje, jest radość.

Drużyna Eagles Hickory Hills under 13 pokonał w walce o finał Chicago Fire, Inter FC oraz gospodarzy – Libertyville, a więc zespoły o soccerowej historii i renomie.
Cieszymy się bardzo z sukcesu i gratulujemy Trenerowi Tomkowi, który jest czynnym pilkarzem zespołu Ligii Podhalańskiej Czarni Czarni Dunajec.
Piłkarzem finału został bramkarz Eagles, Damian Sojka, który dostał od organizatorów, specjalny notes Adidasa z długopisem.