Sensacyjna wygrana Wisłoki w Pucharze Europa League

Puchar Europa League, rozgrywany na zakończenie halowego sezonu przyniósł nieoczekiwane zwycięstwo Wisłoce Chicago, która w finale pokonała mistrza ligi – Błyskawicę. Drugi z wielkich faworytów – Czarni Jasło odpadli  już w  ćwierćfinale z Torino FC. Po 20 min gry  przy wyniku 0-0 o wygranej zadecydowały rzuty karne. Niestety żaden z trójki piłkarzy Czarnych Jasło nie potrafił trafić do bramki. Nie powiodło się Wiśle, która w ćwierćfinale przegrała z ub. rocznm triumfatorem Pucharu Ligi – Błyskawicą under-23.

image-0-02-01-192a48d5c1040Wisłoka z trofeum po wygraniu Pucharu Europa League

W Pucharze First Division Unia Chicago odpadła rzutami karnymi już w rundzie wstępnej,, a na ćwierćfinale zakończyły start Jagiellonia i Tarnovia. Najdalej, do półfinału dotarła Błyskawica over-30.

Ćwierćfinały
Czarni Jasło – Torino FC 0-0, rzutami karnymi 0-1
– Jeśli nie wykorzystuje się mnóstwa okazji, to taki może być efekt – podsumował trener Czarnych Jasło  Tadeusz Ciężki.
Po 20 minutach gry bez bramek, doszło do rzutów kar-nych, w których zawodnicy Czarnych nie wykorzystali ani jednego. Nie trafili:
Tomek Otachel, Wojtek Rogoż i Eljot Kattle. Rywale trafili tylko raz, ale to wystarczyło do wyeliminowania faworyta.

Sockers FC Blue – Wisłoka Chicago 0-3.
Bramki: Maciej Szczepiński, Luis Adame, Justin Barra-gan

Błyskawica – Sockers FC White 3-2

Wisła – Błyskawica u-23  0-1
Bramka: Artur Kielar
Nie udał się rewanż Wiśle za porażkę i remis z tym ze-społem w sezonie ligowym. Wisła miała tyko dwie piątki, i to mocno zdekompletowane, zabrakło sześciu najlepszych.
Wygrana Błyskawicy w pełni zasłużona, a końcowy rezultat mógł być znacznie wyższy (raz uratowała Wisłę poprzeczka i dwukrotnie słupek).

Półfinały
Błyskawica – Błyskawica under-23  1-0
Bramka: Dye Phil
Mecz w miarę wyrównany, na wysokim poziomie, szybki.

Wisłoka –    FC Torino 0-0, rzutami karnymi 2-0 wygrała Wisłoka
.
Finał
WISŁOKA – BŁYSKAWICA 3-2
Bramki: Luis Adame 2,  Łukasz Borys – Fretter, Tim King
WISŁOKA: Dominik Pietuch – Kamil Kowalski, Mateusz Woch, Wiesław Raś, Dawid Nowicki, Stanislav Kandra, Nazar Boychuk, Maciej Szczepinski, Michał Sproch, Taras Dydych, Wojciech Kania, Justin Barragan, Łukasz Borys, Luis Adame
Wyrównany pojedynek. “Ojcem zwycięstwa” był wypożyczony z Warty Luis Adame, który zdobył najważniejszą bramkę na 3-2. Czy Błyskawica zlekceważyła przeciwnika? Być może. Trzeba dodać, ze Wisłoka mogła czuć się nieco zmęczona, bowiem połowa drużyny była w sobotę na weselu Marka Rasia, brata kapitana zespołu, Wiesława Rasia.
Kolejność bramek: 1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2.

Runda wstępna
Thunder FC – Jagiellonia 0-1
Bramka: Bogdan Brongiel

Unia Chicago – Levski Chicago 1-1  (0-1), w karnych 1-3
Bramka: Dominik Wardzała
Dominik Wardzała był ponadto jedynym zawodnikiem Unii, który w serii karnych celnie trafił.

Tarnovia  –  Sting FC 1-1(1-0), w rzutach karnych 2-3
Błyskawica over-30 –  Stare Byki 0-0, rzutami karnymi 2-1 dla Błyskawicy

Jakes Stars Punishers – Jagielonia 3-0

Półfinały
Levski – Błyskawica over-30  2-1
Na  minutę  przed końcem Tomek Woźniak podał pe-chowo  piłkę wprost pod nogi rywala, który poszedł sam na sam i zdobył  zwycięską  dla Levskiego bramkę