Porażki Wisły, Warty i Podlasia; Stal Mielec nadal zwycięska

W drugiej kolejce halowej ligi National nie powiodło się piłkarzom Wisły, którzy – pomimo i prowadzili cały czas- w konówce ulegli FK Kozarac 5-6.
Niestety nie udało się dokooptować drugiego zespołu Wisły do rozpoczętych przed tygodniem rozgrywek. Kierownictwo ligi National postawiło warunek – albo dojdą dwa zespoły Wisły, albo  żaden. w Second Divsion mamy dwie grupy po 6 zespołów i chodziło o zachowanie identycznej liczby drużyn w każdej sekcji. Ponieważ jednak oldboye Wisły nie wyrazili chęci startu w  tej dywizji, a kat. over-30 od kilku lat w tej lidze halowej brak, nie udało się z pozostałych chętnych do gry wiślaków  stworzyć dwóch zespołów. Tak więc Wisła po raz pierwszy do lat w halowej lidze NSL ma tylko jeden zespół. Przed rokiem miała ich trzy!
Dwa dalsze nasze zespoły w Major Divison – Podlasie i Warta A także doznały porażek. Podlasie do przerwy trzymało się, późnej jednak zabrakło sił i stąd wysoka porażka, aż 2-8. Był to pierwszy kontakt z piłką zawodników Podlasia po zakończeniu sezonu jesiennego.  Zabrakło treningów w hali i to widać było w grze.

W First Division nadal trwa zwycięski serial Stali Mielec, która jakby kontynuuje złotą passę z jesieni w Stawski Soccer League. Udany występ Zagłębia, które pewnie pokonało Stare Byki, potwierdzając tym samym swoje, aspiracje do odegrania rol iw tej dywizji. Natomiast nie powidło się Warcie B. pomimo poradzenia w I połowie,  przegrała, tracąc trzecią bramkę w samej końcówce, po wycofaniu bramkarza.
Oto relacje.

FC KOZARAC – WISŁA  6-5 (2-3)
Bramki: Krystian Dudek, Dawid Wiśniewski, Kamil Laszczkowski,  Marcin Okarmus, Piotr Lagowski.
Wisła prowadziła w tym meczu  kolejno 1-0 ,2-1, 3-1, 3-2 (drugą bramkę straciła pechowo na 2 sek. przed przerwą), 4-3, by w końcówce pozwolić sobie wydrzeć zwycięstwo.
Tym razem zabrakło szczęścia, które dopisało przed tygodniem. W I połowie bardzo dobrze bronił Krzysztof Bielanin, po przerwie słabiej Michał Wiśniewski, który ma współudział przy utracie dwóch bramek.
W sumie niezły występ Wisły, mecz podobał się kibicom, bowiem padło aż 11 bramek. Szkoda że o jedna więcej zdobył Kozarac.

PODLASIE – ALBANIAN STARS  2-8 (1-2)
Bramki: Robert Sztejn,  Nathan Bowman
Pod nieobecność przebywającego w Milwaukee nowego trenera Tomasza  Duńca, mecz prowadził Robert Sztejn, który zresztą także wystąpił w grze. Zaczęło się fatalnie, bo szybko Albanian Stars objęli prowadzenie 2-0. Wprawdzie grając w przewadze ze strzału Roberta Sztejna Podlasie uzyskało kontaktową bramkę, ale kolejne dwie, bardzo piękne bramki rywali, odebraly ochotę do walki  naszym zawodnikom.
Wydaje się, ze Podlasie obecny sezon halowy w lidze Nagtionall potraktuje jedynie jako  trening przed wiosną.

WARTA A – TIRANIA 3-5 (1-2)
Bramki:  Maciej Pedryc, Lopez.
Nie był to dzień Warty. Nic w tym meczu nie układało się. Aż siedem minut grała Warta w przewadze i w tym czasie oddala tylko dwa strzały na bramkę przeciwnika. Natomiast trzy stracone bramki, to typowe „prezenty” – dwukrotnie obrońca podał zbyt lekko piłkę  do bramkarza, co kończyło się utratą bramki.

W red section prowadzi KF Tirana 6 pkt (jedyny zespół bez straty punktu)… 5. Warta A 1 pkt;
w sekcji niebieskiej na czele Adria przed FC Kozarac  – obie po 6 pkt;…4. Wisła 3 pkt;; 6. Podlasie 0 pk

First Division

STAL MIELEC – FK PODRINJE 3- 0(3-0)
Bramki: Waldemar Gołąbek 2,  Marcin Niedźwiecki
Lider sekcji niebieskiej Stal Mielec wystąpiła w pełnym składzie, miała przez cały czas przewagę, i jej zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.
Inna sprawa, że mielczanie nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, a zdarzyło się im w tym spotkaniu aż sześciokrotnie grać z przewagą jednego zawodnika.

a2Lider sekcji niebieskiej First Division – Stal Mielec przed piątkowym pojedynkiem                  Foto – Jacek Jówko

WARTA B – STARE BYKI 1-3 (1-0)
Bramka: Sławek Wdowiarz
Piłkarze Warty  B prowadzili długo w tym spotkaniu. Po zmianie stron rywale wyrównali, a następnie objęli prowadzenie. Przy  stanie 1-2 prowadzący zespół Warty postawił wszystko na jedną kartę – wycofano bramkarza, wprowadzając szóstego zawodnika w pole. Nie udało się jednak wyrównać, a w samej końcówce rywale przechwycili piłkę i posłąli ją do pustej bramki.

ZAGŁĘBIE – REPUBLIKA SRPSKA 5-1 (1-0)
Bramki: Łukasz Borys 2, Rafał Borys,  Łukasz Mikołajczak, Łukasz Szpara.
Mecz „Łukaszów” bowiem aż cztery bramki zdobyli zwodnicy o tym imieniu, w tym jedną Mikołajczak, wypożyczony na halę z Krystyna’s Team.
W pierwszej połowie gra wyrównana, w drugiej odsłonie już wyraźna dominacja Zagłębia. Jedyna stracona bramka (na 2-1) padła po błędzie obrony.
W sumie udany występ Zagłębia, które celuje w czołówkę tej Dywizji.

W sekcji czerwonej prowadzi Adria B 6 pkt przed Zagłębiem i Starymi Bykami po 4 pkt; 6. Warta B 0 pkt;
w sekcji niebieskiej na czele Stal Mielec – komplet 6 pkt przed Winged Bull A i Chicago Thunder po 4 pkt.