Porażka Warty z Dunajcem

Pierwszej porażki w obecnych rozgrywkach halowej ligi National doznali piłka-rze Warty, którzy nieoczekiwanie ulegli Czarnemu Dunajcowi. A dla Dunajca było to natomiast pierwsze zwycięstwo w sezonie i nadzieja na zdecydowanie lepszą drugą połowę gier.. Debiutujący w Major Division Czarni Jasło byli o krok od osiągnięcia przynajmniej remisu w meczu z Vikings. Bramka, która przesądziła o ich porażce, została zdobyta przez rywali dokładnie na 5 sek. przed końcową syreną. W tabeli nadal na czele Warta, która wyprzedza o trzy punkty Albanian Stars, ale Albańczycy mają jeden mecz mniej rozegrany.
W First Diviion  pierwsza porażka w sezonie Baciarów, który przegrali z Wartą under-23. Baciary pozostały jednak na pierwszym miejscu, pomógł im bowiem zespól Rezerw Warty, który remisując z FC Kosovo urwał temu zespołowi dwa punkty. Baciary i Kosovo mają obecnie po16 pkt ale lepszym bilansem bramek prowadzenie w tabeli utrzymał polonijny team.

CKS WARTA A – CZARNY DUNAJEC 4-5 (0-3)
Bramki: Carlos Castro -2, Kikis Avalos,  Osvaldo Espinoza – Tomasz Lojek 2, Kuba Rabiański ,Michał Kipta, Justin Darlage
Niespodziewanie Warta A przegrywa z Czarnym Dunajec, Warta w bardzo osłabionym składzie, zabrakło trochę szczęścia i w efekcie pierwszy przegrany mecz w sezonie.                                                                                                     .
Oto co powiedział po meczu Michał Kipta z Czarnego Dunajca:
Pierwsza połowa wyrównana. Dużo szans z obu stron, ale Warta nie miała szczęścia. W drugiej połowie Warta nas przycisnęła. Najpierw było 3-2, 4-2,4-4 i Tomasz Lojek z pięknego podania od bramkarza wykończył akcję na 5-4. Trzeba powiedzieć, że nasz bramkarz miał jeden  najlepszych występów – wybronił wiele strzałów. Jeśli w kolejnych spotkaniach będziemy tak grać jak z Wartą, to może uda się powalczyć o podium. Zobaczymy...

VIKINGS – CZARNI JASŁO 4-3
Bramki: Eduaro Gomez  2,  Tomek Kulak
Był to wyrównany mecz do ostatniej sekundy. Decydująca o porażce Czarnych Jasło bramka padła  dosłownie na 5 sek. przed końcową syreną.
–  Myślę, że byliśmy drużyną lepszą, ale wiedząc że remis nic nam  nie daje, a tylko wygrana nie wyklucza nas z walki o podium, podjęliśmy ryzyko, które nie wypaliło  – przyznał trener Maciej Orłowski.

Ponadto:  FC Select – Albanian Stars 1-1
,

CKS WARTA u-23 – BACIARY 5-1 (2-0)
Goals: James Lynch, James Flowers, Ula Hussaini, Fernando Bravo, Jorge Gomez – Nick Soto
– Ostatnia kolejka rozgrywek nie była sukcesem dla Baciarow – przyznał Wiesław Suchecki. –  Przegrywając aż 5-1 dało chłopakom do przemyślenia jakie  błędy popełniamy i co musimy poprawić w następnym meczu. Musze przyznać że nasi  zagrali dobrze prze pierwsze 10 minut . Mieliśmy przewagę, lecz bramkarz Warty spisywał się znakomicie w polu bramki. Potem było już gorzej. Po pierwszej połowie Warta prowadziła  2-0,  a jedyna bramkę  zdobył dla nas Nick Soto.

WARTA RESERVES  – FC  KOSOVO  4-4
Bramki:: Michael Rubio 2, Alfredo Jaimes, Joel Diaz

Ponadto: Berber City Reserves – Berber City u-23  2-7