Wisłoka powiększa przewagę

Wisłoka coraz pewniej zmierza w Europa League  do utrzymania pierwszego miejsca na mecie regularnego sezonu.  Po ósmej kolejce jej przewaga nad  następnymi zespołami powiększyła się – druga w  tabeli FC  Mołdova po porażce z Sockers FC 19 Academy ma jż sześć punktów straty do lidera. Trzeci  w kolejności zespół w tabeli –  Czarni Jasło po remisie z  Sockers FC Chicago Blue ma aż 9 punktów straty. Do zakończenia regularnego sezonu pozostały trzy kolejki. Trzecie kolejne zwycięstwo zanotował Eagles, który po kiepskim starcie, wyraźnie nabiera rozpędu i od trzeciej pozycji dzielą go tylko dwa punkty. A więc „orły” być może nawet z szansami na medal.. Może o tym zadecydować pojedynek Eagles  z Czarnymi Jasło, który nastąpi za dwa tygodnie.
W bardzo słabej formie jest natomiast Wisła, która z najwyższym trudem wygrała  ze słabiutką Armadą , zespołem który nie zdobył jeszcze ani jednego punktu..
W First Division lider – młody zespół Czarnych Jasło B także powiększył  przewage po pokonaniu bezpośrednio zagrażającego mu Pegasus.  .Ma już pięć  punktów przewagi nad nim  i Jagiellonią, która jest obecnie trzecia.

EAGLES – BŁYSKAWICA 6-3 (5-1)
Bramki: Kuba Gurgul 2, Michał Walaszek, Brendon, Luis, Recco – Patryk Knap, Atilio Buonasera
Pewna wygrana Eagles, którą zespół zapewnił sobie już do przerwy wysokim prowadzeniem. W drugiej połowie Eagles grał bardziej na luzie i Błyskawica wygrała tę część meczu 2-1. Tym niemniej wygrana Eagles nie podlegała dyskusji chociaż….Przy  stanie 5-3, Micha Banas z Błyskawicy uderzył z rzutu wolego, ale minimalnie chybił. Gdyby  trafił do siatki, byłaby to kontaktowa bramka. A moment  później wysunięty do przodu bramkarz Błyskawicy został przelobowany i sprawa została ostatecznie przesądzona.

SOCKERS FC CHICAGO  BLUE – CZARNI JASŁO 3-3
Bramki: Maciej Rzadkosz, Mikołaj Kowalczyk, Mario Waksmundzki
Dobry mecz Czarnych Jasło, którzy w pewnym momencie wygrywali już 3-0 i pewnie zmierzali do końcowego zwycięstwa. Niestety ostatnie 6 minut były bardzo słabe w wykonaniu  zespołu, – wysoki pressing przeciwnika i indywidualne błędy sprawiły, że Czarni uzyskali tylko remis.

WISŁOKA – CHICAGO ATHLETIC 5-2
Bramki: Isaac Pereyra 2,Ulises Pineda, Grzegorz Czarniecki, Paweł Urban
Były wprawdzie obawy, czy po sobotnich bardzo udanych (80 –osób) klubowych  Walentynkach w Allegra Banquet, w następnym dniu wszyscy zawodnicy będą w pełnej dyspozycji. Być może na niektórych widać było ślady sobotniej imprezy, ale Chicago Athletic jest za słabym przeciwnikiem , który mógłby urwać punkty liderowi, coraz pewniej zmierzającemu po tytuł,

WISŁA –  NK ARMADA CHICAGO 7-6
Bramki: Alex Lulek 3, Konrad Malinowski, Mateusz Makoiec, Dawid Wiśniewski, Kazimierz Boloż
Kolejny, bardzo słaby mecz Wisły, która nie mogła się uporać z najsłabszym zespołem, który dotychczas nie  wygrał ani jednego spotkania. Zanosiło się na  sensacje, ale na szczęście przy  stanie 6-6, na10 sek przed końcem Alex Lulek zdobył swoją trzecią w tym dniu bramkę, która dała  zwycięstwo jego zespołowi. Tym niemniej, Wisła w głębokim  kryzysie – to nie ulega wątpliwo-ści.

SOCKERS  FC GRAY – JAGIELLONIA  0-4 (0-0)
Bramki: Arkadiusz Wodkiewicz, Paweł Ściepuk,  Konrad Ślęczka
Przez cały mecz przewaga Jagiellonii. Już w pierwszej połowie powinny paść dla niej bramki, ale jakoś nic nie wychodziło,  Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie.

BŁYSKAWICA over-30 – MORAVA 3-4 (0-2)
Bramki: Adam Woźniak 2, Alex Kozioł
Kiedy zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie  Błyskawica w ciągu trzech minut zdobyła dwie bramki, wyrównując stan pojedynku na 2-2, a później objęła prowadzenie 3-2, wydawało się, że wygra to spotkanie, bowiem  na pewno była zespołem lepszym. Ale stało się inaczej. Przy stanie 3-3 Adam Woźniak trafił w poprzeczkę, a w końcówce padła zwycięska bramka dla rywali

RED DEVILS – ODROWĄŻ 4-2 (4-0)
Bramki: Kamil Macko, Kuba Kubala
Bardzo młody zespół Odrowążą (najstarszy zawodnik ma 19 lat, a pozostali 16-17)  przegrał kolejne spotkanie, które mógł wygrać. W grze drużyny  widoczny jest brak snajpera.
Zgłosiliśmy ten zespól do rozgrywek, bo chcieliśmy by chłopcy sobie trochę pograli – przyznał prezes Tomek Grela.

UNIA  CHI CAGO – FC MP2 4-0 (3-0)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 2, Piotr Karpież, Łukasz Borys
Nareszcie w  pełnym składzie wystąpiła Unia Chicago –  wszyscy sobie pograli. Ani przez moment nie było wątpliwości, kto wygra ten mecz.

CZARNI JASŁO B – PEGASUS 4-0
Bramki: Junior Alvarado 2,Adan Bourge, Dominik Jabłoński
Pełna dominacja młodszego zespołu Czarnych Jasło.
– Wygraliśmy ten mecz nie tylko na boisku, ale i w głowie – ocenił trener Maciej Orłowski. – Przeciwnik dostał dwie niebeskie i jedną czerwoną kartkę za brutal-ną gry.  Mimo tego ne daliśmy się sprowokować