Polonijne derby dla Warty

Na dwie kolejki przed metą w halowej lidze National, nadal drugie  miejsce w Major Divison utrzymuje Warta, z szansami na tytuł wicemistrza. Czarny Dunajec przerwał serię czterech kolejnych zwycięstw, ulegając liderowi Albanian Stars, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Dla Dunajca  pozostaje jeszcze walka o trzecie miejsce. Polonijne derby: Warta – HDS Eagles przyniosły dość szczęśliwe zwycięstwo  Warcie.
W First Division Czarni Jasło undr-18 nie wykorzystali szansy, przegrywając w pojedynku o tytuł z CD Taji. Gdyby wygrali z  tym zespołem, mieliby nad nim już 7 punktów przewagi i zapewnione mistrzostwo dywizji. A po porażce ich przewaga nad CD Taji zmniejszyła się do jednego punktu i walka o tytuł będzie toczyć do samego końca…

Oto szczegóły’

WARTA – HDS EAGLES 4-3 (2-1).
Bramki: Brondon Loncar 2, Armando Tello, Dogle Dosbandos – Belgoc, Mathews, Mateusz Burzawa
Wyrównany pojedynek, być może Wata trochę nie doceniła rywala,  bowiem wystąpiła w mocno rezerwowym składzie. Wprawdzie Warta prowadziła już 3-0, ale w  końcówce HDS Eagles był bliżej wygranej. Przy stanie 3-3 na 20 sek. przed końcem sam na sam z bramkarzem znalazł się Mathews, ale nie trafił. W natychmiastowym kontrataku na 10 sek przed syreną Warta zdobyła zwycięską bramkę.

WISŁĄ – VIKINGS  7-6 (2-2)
Bramki:  Marco Alvarez 2, Jorge Alvarez 2,  Dawid Wiśniewki, Daniel Kulawiak, Mateusz Pytel
Wyrównany, stojący na przeciętnym poziomie pojedynek. Vikings trzykrotnie prowadził – 1-0,  2-1 i 3-2, ale od stanu 3-3 już do końca meczu jedną bramką przeważała Wisła. Decydujące trafienie na 7-6 zaliczył Jorge Alvarez. Wprawdzie grą Wisa nie zachwyciła, ale liczą się punkty.

CZARNY DUNAJEC – ALBANIAN STARS 1-5

WARTA under-23 –  CHICAGO BLAST 6-4 (4-3)
Bramki: Cesar Corea 3, Hugo Garcija, Ruben  Domingez, Jerry Orchiz
Pomimo iż Warta nie miała ani jednego zawodnika na zmiany, potrafiła zdobyć komplet punktów. Bohaterem pojedynku był bramkarz Warty u-23 Jerry Orchiz – nie tylko popisał się świetnymi interwencjami, ale także zdobył jedną z bramek.

CD TAJI – CZARNI JASO under-18  3-2 (3-0)
Bramki: Guiliano Corazzina, Sebastian Modrzejewski
Pojedynek na szczycie zakończył się porażką  młodego zespołu Czarnych Jasło.
Bardzo dobra postawa przeciwnika , nie ma co ukrywać, że byli lepszym zespołem – przyznał trener Maciej Orłowski. – Tym niemniej  podjęliśmy walkę i tylko minuty dzieliły nas od wyrównania stanu pojedynku.
O porażce zadecydował słaby początek i do odrobienia stratnie wystarczyła bardzo dobra gra w drugiej połowie meczu