Pierwsza porażka Zagłębia

Przed tygodniem pierwszej porażki w obecnym sezonie halowej ligi National doznali piłkarze Stali Mielec. W ten piątek skończyła się seria bez porażki piłkarzy Zagłębia. Pomimo iż prowadzili w meczu z Pitbulls już 2-0, przegrali 2-3. Był to zdecydowane najsłabszy występ w tym sezonie Zagłębia. Stworzyło ono wiele niewykorzystanych sytuacji, ale na zwycięstwo na pewno nie zasłużyło.01-28-11-009Ostatnie rady Pawła Bartusiaka przed piatkowym meczem – niestety tym razem nie pomogły, Zagłebie doznało pierwszej w sezonie porażki                                                                       Foto – Jacek Jówko

Ta porażka kosztowała podopiecznych Pawła Bartusiaka utratę pierwszego miejsca w sekcji czerwonej. Rywal do tej lokaty i awansu do Major Division – Adria B ustępowała Zagłębiu zaledwie o 1 punkt. Grała w piątek później, wygrała 4-2 i wyprzedza Zaglebie o 2 pkt. Nie bardzo powiodło się także Stali Mielec, która tylko zremisowala ze Starymi Bykami 3-3. Przewaga podopeicznych Jarka Cwanka nad drugim w tabeli Chicago Thunder zmalała do 1 pkt.
Stal Mielec tylko zremisowała, ale chyba może mówić o szczęściu, bowiem jeszcze na 8 minut przed końcem przegrywała 0-3.
Po pierwszej, słabej połowie, druga była znakomita w wykonaniu mielczan. Najgroźniejszy rywal – Chicago Thunder wygrał,
tak więc przewaga mielczan w tabeli sekcji niebeiskiej zmalała do jednego punktu.

01-28-11-118Walka o piłkę pod bandą w meczu Podlasia z B-H Lilies                                    Foto – Jacek Jówko

Major Division trwa zwycięska seria Wisły, Przed tygodniem wiślacy rozgromili słabiutką Republikę Srpską, w piątek musieli jednak sporo się namęczyć, by wygrać z niewiele wyżej od Serbów notowaną Tiraną.   W tym meczu Wisła trzykrotnie przegrywała – 0-1, 1-2, 2-3, w końcówce jednak udało się strzelić dwie bramki i zdobyć komplet punktów. Ostatnią bramkę – na 4-3, po bardzo ładnej akcji na minutę przed  końcową syreną zdobył Michael Nemec.

01-28-11-167Rusza kontratak wiśłaków podczas piątkowego, wygranego meczu z Tiraną             Foto – Jacek Jówko

– Był to bardzo ciężki mecz – przyznał menedżer zespołu MAREK WIŚNIEWSKI. – Poza przebywającym w Polsce Radkiem Witkiem, miałem wszystkich do dyspozycji.
Wisła w tym meczu mogła mówić o pechu – trzykrotnie z linii bramkowej wybijali piłkę rywale. Najbardziej efektownie wyglądało to po akcji, w której Kuba Gurgul minął bramkarza, posłał piłkę do pustej bramki, ale tam  wślizgiem uratował jeden z obrońców.
Kolejna porażka Podlasia, chociaż tym razem bardzo niewiele brakowało do zdobycia jednego punktu. Długo utrzymywał się wynik 2-2 i dopiero w końcówce rywale zdobyli zwycięską bramkę.
Doszli do gry w hali  Kamil Bober i Kuba Gerlach. Ten pierwszy  od razu popisał się dwoma celnymi trafieniami.  Zespół prowadzili – po raz pierwszy w tym  sezonie halowym Piotr Leszczyk (zza bandy) i Robert Sztejn (z pola).