Pierwsza porażka mistrza

W czwartej kolejce Polonijnej Ligi Siatkówki doszło do sporej niespodzianki – mistrz poprzednich dwóch sezonów,  uważany za faworyta rozgrywek, amerykański Luau doznał pierwszej porażki. Pokonał go Zahid po trzech setowej walce. Rozstrzygnięcie padło w tie-breaku, gdzie walczono do końca o każdą piłkę. W dwóch pozostałych spotkaniach niespodzianek nie było – MMA wygrali z Deep Dish, a  AAC Eagles z DKM. Oba te pojedynki zakończyły się po dwóch partiach, chociaż wydawało się,  że Deep Dish może nareszcie wygrać pierwsze spotkanie w tym sezonie – w pierwszą partię przegrał nieznacznie,  w drugim secie prowadził nawet 18-12, ostatecznie jednak MMA odrobił straty. Zacięty był pojedynek  AAC Eagles z DKM. Eagles wystąpił osłabiony bez środkowego Piotra Wesołowskiego  i rozgrywającego Alexa Coyi, ale po dwóch wyrównanych setach,  w końcówkach obu partii okazał się silniejszy. Dzięki temu został nowym liderem ligi.