Odrowąż pierwszy na półmetku

W siódmej, ostatniej przed zimową przerwą,  kolejce w Lowell Foods Liga Podhalańska nie doszło do niespodzianek. Grająca w dziewięciu, a po prze-rwie nawet  ośmioosobowym składzie  nie miała szans w pojedynku z mającą medalowe ambicje Watrą/Białką. Tym niemniej należą się jej słowa pochwały za ambitną walk, a nie oddanie meczu walkowerem. W drugim spotkaniu kolejki lider Odrowąż wygrał  z Ratułowem, po ciekawym pojedynku, w którym przeważały raz jedna, a raz druga strona.

2018-11-11-14-52-17-1Walka o piłkę w narożniku boiska  podczas meczu Odrowąża z Ratułowem       Foto – Marek Krawczyk

Działacze góralskiej ligi nie zapomnieli, iż mecze odbywały się w dniu 100 rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę. Zawodom towarzyszyła duża, białoo-czerwona flaga.
Liga Podhalańska ma teraz  przerwę w rozgrywkach  do kwietnia, ale nie kończy jeszcze sezonu.  Za tydzień doroczne spotkanie Działaczy Ligi z naszymi Sędziami.
Oto szczegóły i tabela na półmetku

ORAWA – WATRA/BIAŁKA 0-5 (0-3)
Bramki: Adrian Cup 2, Krzysztof Czapka, Mateusz Goryl, Patryk Świątkowski
Orawa miała tylko dziewięciu zawodników do gry, a po przerwie tylko ośmiu.. Bardzo dobry występ bramkarza Andrzej Palichleba, który uratował  swój zespół od wyższej porażki.
– Zabrakło  z różnych względów wielu naszych zawodników , nawet myśleli-śmy o  oddaniu meczu walkowerem – powiedział trener Orawy Ryszard Bury. – Chłopcy postanowili jednak i powiem, że był to ich najlepszy występ w tym sezonie.

RATUŁÓW – ODROWĄŻ 1-3 (1-1)
Bramki: Mateusz Mulica – Krystian Sroka, Łukasz Sroka, Krystian Ustupski  z rzutu karnego
Dobry pojedynek, w którym obie strony miały szanse na dalsze bramki –  ze strony Ratułowa były dwie 100-proc, niewykorzystane sytuacje i nieuznana przez sędziego bramka; po stronie Odrowąża przy stanie 3-1 Krystian Sroka nie wykorzystał idealnej szansy na 4-1. Kolejny dobry występ braci Krystiana i Łukasza Sroki.
– Pozyskanie tej dwójki to był strzał w dziesiątkę – przyznał prezes Odrowąża Tomek Grela.