Odrowąż umacnia pozycję lidera

Odrowąż  – wykorzystując potkniecie Szaflar – umocnił się na czele tabeli i nad kolejnymi zespołami – Szaflarami i  Czarnymi Czarny Dunajec ma 4 pkt przewagi. Mecz lidera z Halnym  toczył się przy lekkiej przewadze Odrowąża, któremu utrudniał grę kiepski stan nawierzchni boiska na obiekcie Serbów.
Oto szczegóły i aktualna tabela

Najbardziej dramatyczny było spotkanie Szaflar z Cichem. Ciche prowadziło 2-0, tuż przed przerwą Szaflary strzeliły kontaktową bramkę, a zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie w ciągu 9 minut trzy kolejne gole, wychodząc na 4-2.  W końcówce dwa gole zdobyło ponownie Ciche, doprowadzając do podziału punktów.  To pewna niespodzianka, ale Ciche, zajmujące ostatnie miejsce w tabeli  Ciche zapowiadało prze startem,, że wygra wszystkie mecze w rundzie rewanżowej.
W meczu czołowych drużyn Czarni Czarny Dunajec pokonali Orawę 1-0. Jedyną bramkę meczu debiutujący w Czarnych – Przemek Koziar.  Zespołowi Orawy wyraźnie zabrakło w końcówce sił.
Wreszcie w ostatnim pojedynku inauguracyjnej kolejki wiosny doszło do  niespodzianki – Podczerwone wysoko wygrało z Ratułowem, który wystąpił w mocno osłabionym składzie, m. in. bez bramkarza. Zastąpił go zawodnik z pola – Bogdan Mulica, który w pierwszej połowie przepuścił łatwe strzały, ale po przerwie wybronił w kilku beznadziejnych sytuacjach.
W sumie w  czterech spotkaniach ósmej kolejki padło aż 17 bramek.

PODCZERWONE – RATUŁÓW 5-0 (3-0)
Bramki: Benjamin Medine 2, Robert Zięba, Grzegorz Dzierdzik, Carmen Denile z rzutu karnego

ODROWĄŻ – HALNY 3-0 (1-0)
Bramki: Piotr Rabiański 2, Adis

ORAWA – CZARNI CZARNY DUNAJEC 0-1 (0-0)
Bramka: Przemek Koziar

SZAFLARY – CICHE 4-4 (1-2)
Bramki: Jakub Miętus, Tomasz Łojek, Andrzej Furczoń, Piotr Kiełbasa – Paweł Rychtarczyk 2 (w tym jedna z rzutu karnego), Łukasz Szczęśniak, Kamil Szczęśniak
1.Odrowąż        8    19    27-13
2.Szaflary        8    15    26-15
3. Czarni Cz. Dunajec    8    15    16-10
4. .Orawa        8    12    23-16
5. Halny        8    10    27-14
6. Ratułów        8    10    14-22
7. Podczerwone        8    7    15-32
8.Ciche        8    2    10-36