Odrowąż nowym liderem

Aktualny mistrz Ligi Podhalańskiej, lider po jesieni i pierwszej kolejce wiosny – Orawa,w niedzielę 25 bm miała przerwę w rozgrywkach. Wykorzystały to dwa pozostałe zespoły czołówki – Odrowąż i Halny, które wygrały swoje spotkania i wysunęły się przed team Jana Horowskiego.

Odrowąż wygrał łatwo, chociaż w trakcie gry kontuzji doznał młody bramkarz Krzysztof Kawecki, którego zastąpił zawodnik  z pola Krzysztof Bielanin.
Wynik mógł być wyższy – Krzysztof Ustupski nie wykorzystał 100-proc. Sytuacji, a Mariuszowi Kaweckiemu nie zaliczono bramki, bo zdaniem sędziego uzyskał ją ze spalonego.
Trudniejszą przeprawę miał Halny, zwłaszcza iż pierwszą połowę grał w dziewiątkę i to bez bramkarza. W bramce stanął  Tomasz Shmreczyński. Przewagę liczebna wykorzystało Podczerwone, prowadząc do przerwy 2-0. Później jednak zjechali się pozostali piłkarze Halnego, który nie tylko zdołał odrobić straty, ale i zapewnił sobie wygraną.
Ostatnie dwa spotkania toczyły się okresami (zwłaszcza w drugiej połowie ) w ulewnym deszczu, ale nie doszło w nich do niespodzianek.  Skalni pewnie pokonali Szaflary, a Czarna Góra  Granit – grając cała pierwszą połowę w 10-tkę – uporała  się z najsłabszym zespołem  Ligi, Cichem 6-3. Po zmianie stron relacje się odwróciła – Jeziorczak z Cichego Cichego otrzymał czerwoną kartkę i ten zespół grał teraz osłabiony liczbowo.

Oto wyniki i aktualna tabela:
RATUŁÓW – ODROWĄŻ 2-5 (1-2)
Bramki: Arek Franos z rzutu karnego i Piotr Kwintal – Christian Fotte 2, Krystian Ustupski, Jerzy Siwiec z rzutu karnego,  Andrew Lichaj
HALNY – PODCZERWONE 3-2 (0-2)
Bramki: Sławek Olejarz 2, Jacob Wesbrodt – John Hajnos 2
SB SKALNI – SZAFLARY 3-1 (2-1)
Bramki: Piotr Baran, Robert Przygnat, Krzysztof Filip – Artur Kucharski
CZARNA GÓRA GRANIT – CICHE 6-3 (3-1)
Bramki: Marek Hornik 4, Bartek Kowalczyk 2 – Paweł Rychtarczyk 2,  Maciej Falowski
9.Ciche        10    3    14-39
W klasyfikacji króla strzelców prowadzi Robert Przygnat (Skalni) 12 bramek przed Arkiem Franosem (Ratułów) 11 trafień  i Krystianem  Ustupskim (Odrowąż) 10 bramek.