Eagles, Podhale i Royal-Wawel nadal na czele

W sobotę rozpoczęła się rewanżowa runda sezonu 20092010 w Il. Metropolitan A. H. Socceer League, czyli lidze oldboy’ów. Prowadzące w poszczególnych dywizjach nasze zespoły – Eagles, Podhale i royal-Wawel odniosly kolejne zwycięstwa i tym samym umocniły się na czele tabel.
W over-32 Division Eagles ma koncie 25 pkt i przed sobotnimi meczami miał dwa punkty przewagi nad Lions. W over-40 Division  Podhale ma 34 pkt i aż 6 pkt przewagi nad Concordią. W najstarszej dywizji – over50 „wawele” mają również 6 pkt przewagi nad Rams
Oto szczegóły.

Over-32 Division

EAGLES – VIKINGS 3-2
Bramki: Janusz Gurgul w 20 min, Bogdan Żurawski w 30 min. i  Robert Juszczyk w 70 min.
Trudny mecz, ale zwycięstwo zasłużone, Eagles cały czas kontrolował przebieg wydarzeń. Prowadzenie dla „orłów” uzyskał Gurgul, który w swoim stylu wymanewrował kilku obrońców, położył bramkarza i posłał piłkę do siatki.
Wprawdzie przeciwnik niebawem wyrównał ,ale w 30 min Żurawski podwyższył na 2-1, a zwycięstwo przypieczętował Juszczyk pięknym uderzeniem z 30 m. W końcówce rywale zdołali zdobyć druga bramkę.

BŁYSKAWICA NORTH – CONCORDIA 0-6
Słaby mecz zespołu na początek rundy. Przed tygodniem  w zaległym spotkaniu Błyskawica  pokonała Vikings 2-1 po bramkach Romana Witeckiego nowopozyskanego Rafała.
CALISIA –  LITHS  0-2
W zaległym spotkaniu I rundy Calisia nie sprostała Liths. WS miniona sobotę Calisia miała przerwę  grze.

PODHALE – YOUTHS   5-3
Bramki: Darek Tyszka i Jerzy Siwiec po 2, Piotr Kosmala
Przeciwnik nie był może wymagający, ale trudne bosko i niekorzystna aura utrudniały grę.
Po kontuzji powrócili do gry Tadeusz Klikuszowan i  Józef Marek, a do bramki Józef Bryła. Nikt nie odszedł, wszystko wskazuje na to, że zespó\ł będzie  silniejszy aniżeli w rundzie jesiennej.

CRACOVIA – OLYMPICS 3-3
Bramki: Tony  Madro, Marek Szwczyk i Wiesław Soja
Dramatyczny przebieg meczu i pechowy w sumie remis. Cracovia przegrywała już 0-2, ale potrafiła nie tylko dogonić przeciwnika, ale objęła prowadzenie 3-2. Niestetyy w ostatniej minucie Olympics zdobył bramkę na 3-3. Skończyło się podziałem punktów.

EAGLES – RAMS 2-2

Bramki: Janovic Kurty, Henryk Pikul’

Ciekawy mecz, rozegrany na dobrym, głównym  boisku DuPage College. Bardzo dobry występ bramkarza Eagles.

Over-50 Division

ROYAL-WAWEL – HCC HAWAII 3-2
Bramki :Krakowiak 2, Szarek
R-W:: Bartosz – Guzik, Pikul, Maczugowski, Trzaska, Kois, Szarek, Garga, Madro-,  Krakowiak, Drewicz; wchodzili: Ulmaniec, Stachura, Adamiak, Rejmer, Rzadkowski
Prawdziwy horror urządzili sobie piłkarze Royal Wawel over 50 ,w inauguracyjnym meczu z drużyna HCC Hawaii!!!
Pomimo prowadzenia w pierwszej części spotkania 2-0 (a mogło być 4-0) w drugiej części zamiast dobić rywali, pozwolili sobie na nonszalancka grę i doprowadzili do remisu. Dopiero w ostatnich minutach zdobyli decydującego gola,a którego strzelcem był Leszek Szarek
Udany start Błyskawicy
W Premier Soccer League w Schaumburgu mamy w tym sezonie dwa nasze zespoły – Błyskawicę w First Division w kategorii open oraz Tarnovię w over-30 Division.
Błyskawica udanie powróciła na boisko (po półrocznej przerwie, kiedy to zawiesiła występy w MSL) i w pierwszym meczu pokonała Shoqun Wind 4-3. Nie powiodło się Tarnovii, która z mistrzem poprzedniej edycji – Slavią przegrała wysoko, aż 0-6!

BŁYSKAWICA – SHOQUN WIND 4-3 (1-1)
Bramki: John Flores, Chuck Bronson, Alex Steve,  Tomasz Woźniak.
Pierwszy wspólny występ zawodników Błyskawicy od ponad pól roku zakończył się sukcesem.  Młody zespól musi się jeszcze zgrać, ale pewnie wygrał i to w najniższych z możliwych rozmiarach. Prowadził już 4-1, ale trener Gaitano Traversa wprowadził w końcówce do gry rezerwy i przeciwnik zdobył wówczas dwie bramki (w tym jedną z rzutu karnego(.
Sytuacji do zdobycia dalszych bramek było wiele – dwukrotnie Steve Radziszewski znalazł się sam na sam  bramkarzem, ale zbyt lekko uderzył, była i poprzeczka.
Punkty cieszą,  zwłaszcza że zespół przed startem ligi nie miał ani jednego sparringu.

TARNOVIA – BULGARIA FC 0-4
Zespół Bulgarii to ub. roczny mistrz ligi Slavia (zmiana nazwy w uwagi na sponsora). Porażka Tarnovii zasłużona, ale w zbyt wysokich rozmiarach.  Pierwszą bramkę strzelono ze spalonego, drugaąpo  ewidentnym błędzie obrony; trzecią z rzutu karnego przy czym Bogdan Bilak otrzymał czerwoną kartkę i od 30 min. Tarnovia już do końca musiała grać w osłabieniu.