Narciarze na kortach tenisowych

Na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights przeprowadzono ostatnio mistrzostwa klubu narciarskiego TATRY w tenisie ziemnym. W pierwszym dniu turnieju, zanotowano kilka ciekawych pojedynków. Władysław Podlipni wygrał z Józefem Harmatą 7:5, 1:0 (ret.), natomiast Dariusz Szamocki odniósł zwycięstwo w meczu z Piotrem Chowańcem 6:2, 6:1. W kolejnych dniach turnieju, Piotr Chowanie pokonał Józefa Harmatę 6:2, 6:6 (ret.). Interesującyprzebieg miał mecz półfinałowy, w którym Bronisław Orawiec pokonał Władysława Podlipni 6:0, 6:0, a także przebieg pojedynku pomiędzy Andrzejem Harmatą i Dariuszem Szamockim, który zakończył się zwycięstwem Andrzeja Harmaty 6:2, 7:5. .#1.
Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym 2021. Zdjęcie pamiątkowe grupy uczestników mistrzostw, rodzin i kibiców po rejestracji do turnieju

Niezwykle zacięty, trwający ponad dwie i pół godziny mecz finałowy stoczyli Bronisław Orawiec i Andrzej Harmata. Wynik meczu 6:3, 6:2 dla A. Harmatyi dla niego miejsce w turnieju wywalczył  (5-te zwycięstwo w historii Mistrzostw Klubu), II miejsce zdobył Bronisław Orawiec (13-krotny zwycięzca), III lokatę zajął Dariusz Szamocki, IV – Władysław Podlipni, V- Piotr Chowaniec, a VI – Józef Harmata (5-krotny zwycięzca).

#5.
Finaliści turnieju. Od lewej: Andrzej Harmata (mistrz 2021, 5-krotny zwycięzca), Bronisław Orawiec (wicemistrz 2021, 13-krotny zwycięzca w historii Mistrzostw)

Uroczyste zakończenie Mistrzostw miało miejsce w Domu Orawców w Northbrook, IL. W zakończeniu wzięli udział m.in.: skarbnik Klubu „Tatry” Franciszek Dziechciowski z żoną Haliną oraz prezes znanej firmy ES Windows, Inc. Stanisław Bafia z żoną Elżbietą i córką Natalią. W czasie imprezy głos zabrali: Franciszek Dziechciowski, Katarzyna Harmata, Natalia Bafia oraz Józef Harmata, który zaintonował „Sto lat”, odśpiewane na stojąco przez wszystkich zebranych dla organizatora 125 imprez sportowych B. Orawca.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2021/2022.