Wisła wygrywa…

W rozegranym  w piątek zaległym spotkaniu Major DIvision Premier Soccer League Wisła pokonała  w polonijnych derbach Wisłokę 4-2. .Było to dopiero drugie zwycięstwo Wisły w tym sezonie. Ponadto zespół ma na koncie 4 eremisu I  6 porażek.
Jak przyznał prowadzący obecnie Wisłę Sławek Tkacz,  zespół ma już najgo-rszy okres za sobą i powali wraca do normalnej dyspozycji.

WISŁA – WISLOKA 4-2 (2-0)
Bramki: Vitalij Kwas w 20 min,  Dawid Wiśniewski w 30 min, Alex Luek w 70 min
Konrad Malinowski w 75  min – Maksym Salamakha 2
Pierwsza połowa dla Wisły, która w tym okresie mogła prowadzić nawet 4-0, bowiem ten  zespół dwukrotnie  nie wykorzystał 100-proc. sytuacji, a piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Marcina Modzelewskiego trafiła w słupek. W przerwie trener Wisłoki Sławek Borek zmotywował swych zawod ników, i w drugiej polłowie jego zespół dwukrotnie uzyskiwał kontaktowe trafienia (na 1-2  i 2-3). Pry stanie 2-1 do pustej bramki nie trafił Dawid Zarębczan, po idealnym nagraniu Maksa Salamakhy. Wisła jednak odpowiedziała czwartą  bramką,  a grający w końcówce w osłabieniu WIsloka (po czerwonej kartce dla Alexa Hernandeza) nie potrafilajuż nawiązać równorzędnej walki. Trener Wisłoki wyróżnił stopera Sebastiana Benavidesa, Jakuba Knurka i bardzo pracowitego Pawła Bochniewicza. Słabiej natomiast wypadł bramkarz  Filip Lewy.