Kuba Piotrowski bohaterem kolejki

Druga kolejka rewanżowej rundy sezonu w Stawski Soccer League nie przyniosła niespodzianek, Nadal bez straty punktu pozostają Czarni Jasło i są coraz bliżej obrony tytułu. Ale w meczu z Dabrovią stracili dwie bramki, czyli tyle samo ile razem w siedmiu poprzednich, dotychczasowych spotkaniach sezonu. Znakomitą dyspozycją strzelecką popisuje się Kuba Piotrowski. – w sobotę zdobył cztery bramki dla Eagles over-30,  a w dzień później trzy dalsze dla Czarnych. Ten

Kuba Piotrowski po zdobyciu swojej trzeciej bramki, ustalajacej wynik meczu Czarnych Jasło z Dąbrovią 5-2

Foto Jacek Jówko

napastnik także przed tygodniem zdobywał gole dla obu tych drużyn. Na trzecie miejsce awansował Polonez, co nie jest zaskoczeniem.  Pomimo porażki po równorzędnym meczu z Polonezem, apetyt na miejsce na podium ma także Wisłoka. Natomiast katastrofalne braki w obronie wykazuje Dabrovia. Nie doszło do skutku spotkanie Hetmana z  Wisła B, przełożone na prośbę Hetmana.
‘Oto szczegóły i aktualna tabela

JAGIELLONIA – IGLOOPOL 2-1 (2-1)
Bramki: Adrian Ziejewski, Tomasz Latocha z rzutu karnego – Dominik Wardzała
Czerwone kartki:  Paweł Borzęcki, Darek Pawlik (po dwóch żółtych) – obaj z Jagiellonii i Marcin Cichański (Igloopool)
Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Jagiellonii. Szansy na podwyższenie na 3-1 nie wykorzystał Łukasz Borys. Po zmianie stron grający z przewagą jednego zawodnika Igloopol dominował, ale nie wykorzystał sześciu idealnych sytuacji, w tym rzutu karnego, który przestrzelił Dominik Wardzała.
– Graliśmy dobrze, ale co z tego, kiedy przegaliśmy mecz – skwitował trener Mariusz Sagan.

POLONEZ- WISŁOKA  2-1 (1-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik 2 – Jarek Cnota
Wygrana Polonz po wyrównanym meczu. Prezes Poloneza Marek Rejdak  nie był zadowolony z gry zespołu.  – Zagraliśmy słabo – powiedział. – Zabrakłou nas bramkarza, z konieczności w bramce stanęła zawodnik z pola –Maciej Pedryc i spisał się znakomicie, broniąc  w kilku trawie beznadziejnych sytuacjach
– Mieliśmy dużo sytuacji i nie potrafiliśmy ich wykorzystać – powiedział Łukasz Szpara z Wisłoki. – I to się zemściło/.
Do prerwy prowadziłą Wisłoka po bramce Jarka Cnoty (z podania Damian a Kutkowskiego). Po zmjanie stron dwie bramki Wojtka Kapuscika, ta druga na kilka minut przed końcem gry.

Piłka  w lewym dolnym rogu bramki po uderzeniuEWojtka Kapuścika na 2-1 dla Poloneza

Przy piłce Wojtek Kapuścik                                     Zdjęcia – Jacek Jówko

CZARNI JASŁO – DABROVIA 5-2 (4-2)
Bramki: Kuba Piotrowski 3, Rafał Zalewski, Kamil Szczepański
Kiedy po 7 min, było już 2-0 dla Czarnych Jasło, zanosiło się na pogrom. Ale kiedy po 22 minutach gry zrobiło się 2-2, co poniektórzy zaczęłi wietrzyć sensacje. Nie doszło do niej, Czarni kontrolowali przebieg gry, mogli strzelić więcej gorli, zaś utracone dwie  bramki po prostych błędach obrony.  Nadal w wyśmienitej formie strzeleckiej jest Kuba Piotrowski. W sobotę zdobył dla Eagles over-30 cztery bramki, w niedzielę dorzucił  trzy dalsze  dla Czarnych Jasło.
Dabrovia  popełniała błąd za błędem w obronie. To były wprost kardynalne błędy. Brak obrońców to największy obecnie problem tego zespołu.
Zespół składa życzenia Kamilowi Szczepańskiemu, który obchodził w osbotę 21 urodziny.