Sukces Piotra Feteli w arcytrudnym rajdzie

Pięknym sukcesem chicagowskiego kierowcy Piotra Feteli zakończył się Oregon Trail Rally, trzecia eliminacja rajdowych mistrzostw USA. Na trudnej trasie, przy wyjątkowo silnej obsadzie, w tej trzydniowej próbie Fetela zajął zarówno w klasyfikacji generalnej, jak   i w klasie open czwarte miejsce.  Sukces tym większy, bowiem już w pierwszym dniu miał defekt zawieszenia.

Piotr Fetela i Dominik Życki na startcie rajdu w Portland       Foto FetelaTeam

Po całonocnej naprawie Fetela musiał jechać ostrożnie w dalszej części  rajdu, bowiem samochód nie był w pełni sprawny. Sobotni etap ukończył na siódmym miejscu . O jedno miejsce wyżej plasował się Arkadiusz Gruszka, który z powodzeniem testował w tym rajdzie nowy samochód.
‘Niedziela była jednak popisem Piotra Feteli. Systematyczni e poprawiał swoją pozycję, a na dwa odcinki specjalne przed metą wysunął się na czwarte miejsce, którego już nie oddal do mety. Arkadiusz Gruszka był ostatecznie ósmy. Wygrał po raz trzeci w tym roku fabryczny kjierowca Subaru – David Higgins na najnowszym modelu 2015 Subaru  WRX Sti.

Piątek to cztery OS-y na torze w Portland                         Foto – FetelaTeam
,.
Oto końcowe wyniki  „2015 Oregon Trail Rally” po 18 OS-ach:
1. David Higgins/Craig Drew, 2015 Subaru WRX STi 1,43,57,2 godz;
2. Adam Yeoman/Jordan Schulze, 2007 Subaru WRX STi – strata 2.59.1 min.;
3.    George Pisek/John Hall, 2006 Mitsubishi Evo IX – strata 11.08.6 min;
4.    Piotr Fetela/Dominik Jóźwiak, 1998 Subaru Impreza STi – strata 12,26.8 min.
8.    Arkadiusz Gruszka/Łukasz Wroński, 2006 Mitsubishi EVO IX – strata do zwycięzcy 27.59.3 mn