Jurek Motolko zdobywcą pierwszej bramki w 2023 roku

Tradycyjny Noworoczny Trening piłkarzy Cracovii i jej Przyjaciół ściągnął w niedzielne południe do Schiller Park wyjątkowo dużo widzów. Aura, jak na tę porę roku, była nietypowa – nawierzchnia pozbawiona śniegu, temperatura grubo powyżej 40 st. F. Wprawdzie zachmurzone niebo początkowo zwiastowało deszcz, ale w trakcie gry wyszło piękne słońce. Jednym słowem – rwarunki do rozruchu i zabawy z pilką były wymarzone.
Były noworoczne życzenia, był szampan, ale przede wszystkim był pierwszy w nowym roku trening na otwartym powietrzu. Piłkarzy podzielono na dwie grupy – Cracovię i tzw. Resztę Świata. Grano 2×30 min,w 9-osobowych składach. Odnotowano, że pierwszą bramkę w polonijnej piłce w roku 2023 zdobył o godz.12.20 Jurek Motolko z Cracovii. Jeszcze przed przerwą Cracovia zaliczyła drugie trafienie po strzale Bogdana Kłęka, a Reszta Świata odpowiedziała bramką Ryszarda Pawuli. Do przerwy Cracovia prowadziła 2-1.
Po zmianie stron dużo młodszy zespół Reszty Świata przejął inicjatywę, czego efektem były trzy strzelone bramki. Ostatecznie Reszta Świata pokonała Cracovie 4-3; .
Po zakończeniu spotkania jeszcze przez kilka godzin uczestnicy Noworocznego Treningu pozostali na miejscu, tocząc rozmowy o stanie polonijnej piłki.;

                                                                               Zdjęcia – Bogdan Kłęk