Jeszcze nie znamy wicemistrza jesieni

Ostatnia kolejka jesiennej rundy w Sling TV Liga Podhalańska przyniosła nie-spodziankę w postaci porażki mistrza półmetka – Ratułowa z Czarnym Dunaj-cem. To wynik korzystny dla tych, którzy będą chcieli nawiązać rywalizację z liderem na wiosnę.. To korzystny wynik nie tylko dla Dunajca, ale i mistrza poprzedniego sezonu – Orawy. A także dla Baciarów, Watry/Białki i Jagiellonii. W meczu czołowych drużyn Watra/Białka okazała się lepsza od Baciarów.
Za nami teoretycznie koniec jesiennej rundy, ale pozostały jeszcze trzy zaległe spotkania. W najbliższą niedzielę Jagiellonia zagra o godz. 10 a.m. z Duchami, a o 12 p.m;. Orawa z Szaflarami. Nie ustalono jeszcze terminu trzeciej zaległości pomiędzy Duchami i Orawą. Jeśli Orawa wygra oba zaległe spotkania, a na to się zanosi, to zostanie wicemistrzem półmetka, a trzecia lokata przypadnie Jagiellonii – pod warunkiem, ze upora się z Duchami.
. Różnice punktowe w czołówce są niewielkie, a więc na wiosnę walka o końcowe podium zapowiada się atrakcyjnie.
Obecnie na prowadzeniu Ratułów – 21pkt przed Baciarami 18 pkt oraz Białką i Dunajcem – oba po 17 pkt. Te cztery zespoły już zakończyły sezon jesienny. Piąta jest Jagiellonia 16 pkt przy jednym meczu zaległym, a szósta Orawa 13 pkt i dwa zalegle spotkania;
Oto wyniki;.

JAGIELLONIA – SZAFLARY 5-0 (1-0)
Bramki: Kuba Sidor, Paweł Otachel, Marcin Boratyński z rzutu karnego, Sebastian Romanowski, Krzysztof Mariański
Nie doszło, bo nie mogło dojść do niespodzianki w tym meczu.. W pierw-szej połowie, grające z wiatrem Szaflary jeszcze jakoś dawały sobie radę, ale po zmianie stron, mającym tylko 11 zawodników Szaflarom zabrakło sił i po utracie trzeciej bramki jej zawodnicy stracili ochotę do dalszej wal-ki.

BACIARY – WATRA/BIAŁKA 0-1(0-1)
Bramka: Mateusz Buła

RATUŁÓW – CZARNY DUNAJEC 2-3 (2-2),.
Bramki: Nick Messineo, Fernando Alvarez – Robrt Gacek 2, w tym jedna z rzutu karnego, Przemek Koziar
Cenne dla Dunajca wygrana z liderem i mistrzem półmetka, która daje mu daje mu duże szanse na wiosnę w wale o najwyższa premię.
– Zagralismy w pierwszej połowie pod wiatr u było już nieźle – powiedział Mike Kipta z Dujajca. –  W tym okresie Robert Gacek zdobywa dwie bramki, przy czym na 2-1 z rzutu karnego. – Po przerwie – grając z wiatrem – było lepiej. Mieliśmy dużo szans na uzyskanie wyższego rezultatu, ale dobre jest i 3-2. Zycięską bramkę zdobył Przemek Koziar
Przy stanie 2-2 Rautów nie wykorzystał idealnej szansy na zdobycie trze-ciej bramki.

ŻYWIEC PODHALE – ORAWA 2-11 (0-5)
BramkI; Mateusz Sobczak 2 – Max Saramacha 6, Taras Dydych 2, Alexy 2, Dymitro
Nie było w tym meczu żądnych wątpliwości, kto wygra. Pytaniem tylko by-ły rozmiary zwycięstwa Orawy. Po niepowodzeniu przed tygodniem, mistrz ligi chciał pokazać się jak najlepszej strony. I to mu sie udało , tym bardziej że miał przeciwko sobie wyjątkowo niedysponowanego rywala. Najlepszy napastnik Orawy Max Salamacha zaliczył aż sześć trafień. Orawa nie będzie wprawdzie mistrzem półmetka, ale nie rezygnuje z walki w obronie tytułu.
– Tak się składa, że mamy albo jesień dobra, a wiosnę słabszą, albo na odwrotu. W tym roku roku jesień nie była dla nas najlepsza, więc może wiosna będzie dobra – powiedział trener Orawy Ryszard Bury. – Nie zrezygnujemy z walki w obronie tytułu.

DUCHY – ODROWĄŻ 3-4 (3-0)
Bramki: Isamel Gomez, Rafael Mendel, Maciej Maciak – Gerardo Gutierez 3, Bryan Villalobos
Piłkarze Duchów zaprzepaścili szansę na zwycięstwo. Prowadząc do przerwy 3-0, zbyt szybko uwierzyli, że mecz mają już wygrany…

1. Ratułów        9 21 43-14
2. Baciary         9 18 29-17
3. Watra/Białka 9 17 25-8
4. Czarny Dunajec 9 17 29-15
5. Jagiellonia     8 16 19-14
6. Orawa          7 13 28-17
7. Odrowąż      9 9 16-39
8. Duchy        7 3 17-28