Royal/Cracovia po raz szósty mistrzem over-48

Dopiero ostatni mecz sezonu w over-48 Division ligi oldboyów Metro wyłonił mistrza na rok 2022 w tej najstarszej dywizji. Pojedynek – zwłaszcza w pierwszej połowie – był wyrównany, a końcowy wynik 4-1 dla Roayl/Cracovia zbyt wysoki i nie w pełni odpowiada temu, co działo się na boisku. Tym niemniej wygrana Royal/Cracovii w pełni zasłużona. Wisła, która cierpi na plagę kontuzji, miała tylko 11 zawodników do gry, co ułatwiło grę „wawelom”.

Royal/Cracovia ze zdobytym pucharem po wygraniu over-48 Division

To szósty tytuł w tej dywizji dla Royal/Cracovii, ale po raz pierwszy zdarzyło się, że mistrza poznaliśmy dopiero w ostatnim spotkaniu sezonu. Warto podkreślić, że w tym sezonie polonijne teamy górowały, czego dowodem trzy pierwsze miejsca na mecie.
W końcowej klasyfikacji sezonu 2022: 1. Royal/Cracovia 47 pkt; 2. Wisła 46 pkt; 3. Calisia 34 pkt.

ROYAL/CRACOVIA – WISŁA 4-1 (1-0)
Bramki: Darek Sobolewski, Ilja Lazar, Ahmed Kazouni – Bermard Burda
Do przerwy pojedynek wyrównany, a jedyną bramkę w tym okresie zdobył
Darek Sobolewski. Po przerwie dwie udane kontry pozwolily „wawelom” wyjść na 3-0 i dopiero wtedy Wisła zdobyta bramkę. Przy stanie 3-1 Jacek Wiśniewski trafił do siatii na 3-2, ale sędzia po konsultacji z bocznym dopatrzył się pozycji spalonej; W samej końcówce wynik ustalił Kazouni.
Polonijne derby cieszyły się dużym zainteresowaniem – śledziło je osporo kibiców i działaczy obu zespołów.

Przesładowana kontuzjami Wisla  pierwszy rok startów w over-48 też może uważać za udany…