Eagles over-30 już prawie mistrzem

Wprawdzie do zakończenia sezonu w Il. Metropolitan A H. Soccer League pozostało jeszcze pięć kolejek, ale w over-30 Division końcowy sukces Eagles wydaje się być niezagrożony. Po pokonaniu w piątkowy wieczór Republiki Srpskiej 3-2, Eagles powiększył prze-wagę nad tym zespołem do 8 punktów. Tylko jakieś trzęsienie ziemi mogłoby spowodować, by Eagles roztrwonił tę przewagę. Nie powiodło się Chicago Force. Jeszcze  na 7 min. przed końcem nasz zespół prowadził 3-2, by w końcu przegrać 3-5 .Ale całe spotkanie grał w dziesiątkę, bo tylko tylu zawodników przyjechało i w końcówce zabrakło sił.

W over-40 Division na pierwszym miejscu utrzymała się Calisia po pokonaniu w derbowym pojedynku Cracovię. Również w over-50 mistrz poprzedniego sezonu Royal-Cracovia utrzymał pierwsze miejsce. Zapowiada się zatem, że w wszystkich  kategoriach wiekowych triumfować mogą w tej lidze polonijne teamy.

Over-30 Division
EAGLES – REPUBLIKA SRPSKA 3-2 (0-1)
Bramki: Rafał Popko, Kuba Piotrowski, Marek Golik
Bardzo trudny mecz, a nastroje zmieniały się co chwilę. Eagles przegrywał już 0-2, ale w drugiej połowie potrafił strzelić trzy bramki i wygrać ten arcyważny pojedynek ,w praktyce za 6 punktów.
.
CHICAGO FORCE – UNITED SERBS 3-5 (2-2)
Bramki: Piotr Kiełbasa 2, Peter Strepina
Pomimo gry przez cały mecz w dziesiątkę, Force mogło rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść . W pierwszej połowie nasz zespół prowadził 2-1 i mógł podwyższyć ten rezultat. Zamiast tego  w 40 min. „bramka do szatni” z rzutu karnego dala rywalom wyrównanie na 2-2. Po zmianie stron   raz jeszcze Force objęło prowadzenie, ale w samej kocówce zabrakło sił i wtedy padły trzy bramki dla Serbów.

Over-40 Division
UNITED SREBS – WISŁA 3-2 (2-1)
Bramki: Miłosz Nowicki, Jacek Potapa’
Wisła przegrała ten pojedynek, ponieważ zmarnowała wiele świetnych okazji (zawłaszcza w pierwszej połowie) do strzelenia dalszych bramek, a poza tym traciła bramki po katastrofalnych błędach.

CRACOVIA – CALISIA 0-2 (0-0)
Bramki: Janusz Kołodziej z rzutu karnego,  Jurek Kociołek
Derby zwykle mają swoje prawa, ale tym razem niespodzianki nie było, chociaż pierwsza połowa była wyrównana, i nie widać było ze gra pierwsza drużyna z w tabeli z ostatnią. Pomimo iż Calisia miała tylko dwóch zawodników na zmiany, a  Cracovia aż siedmiu, wygra-na Calisii nie podlegała dyskusji. Prowadzenie z rzutu karnego (za faul na Radku Wawrzyniaku) uzyskał Janusz Kołodziej,  w końcówce ma 2-0 podwyższył Jurek Kociołek. Zdaniem Andrzeja Kaczyńskiego z Cracovii, Calisia dysponuje znakomitą obroną, chyba najsilniej-szą w lidze.

Zdjęcia z meczu; Cracovia – Calisia       Foto Marek Krawczyk

Over-50 Division
EAGLES – YOUTHS 6-1 (4-0)

Najwięcej bramek zdobył Jurek Kociołek – 3.

Pomimo iż Eagles zaczął w ósemkę, a później miał w sumie tylko 10. zawodnków, wygrał wysoko. To był bardzo dobry występ “orłów”.

ROYAL-CRACOVIA – WINGS 4-0 (2-0)
Bramki: Jerzy Motolko, Wiktor Sowacki, Ryszard Pawula, Tadeusz Krafft
Pewna wygrana lidera. Po zdobyciu pierwszej bramki gra toczyła się już całkowicie poddyktado waweli. Dopiero w samej końcowce Wings próbował zdobyć choćby honorową bramkę.