Eagles nadal liderem

W kolejnej rundzie spotkań w Premier Soccer League of Chicagoland Eagles wygrał z C1 United, odrabiając w drugiej połowie stratę dwóch bramek. Dzięki temu zwycięstwu Eagles utrzymał pierwsze miejsce w Major Division. Polonijne derby: Błyskawica – Wisła zakoń czyły się – zgodnie raczej z oczekiwaniem – zwycięstwem, Błyskawicy. Natomiast w First Division kolejna, wysoka wygrana Unii Chicago.

Open Division’

UNIA CHICAGO –FC MACEDONIA CHICAGO 7-1 (4-0)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 3, Wiktor Lukasik 2, Patryk Iwanek, Krzysztof Śmierzchalski
Kiedy w 25 min po czerwonej kartce Macedonia m usiała gać w 10-tke, od tego momentu nie stawiała większego oporu i było praktycznie ….po meczu.

BŁYSKAWICA – WISŁA 3-1 (1-1)
Bramki: ,John Somina 2, Damian Pikul – Szymon Glob
Sporym zainteresowaniem kibiców cieszył się derbowy mecz pomiędzy Błyskawica i Wisłą głównie za sprawą kibiców Błyskawicy , których na meczu zjawiło się kilkudziesięciu – mówi Wojtek Woźniak z Błyskawicy, – I to oni zarówno z przebiegu meczu jak i wyniku mogą być zadowoleni. Wisła rozegrała dobry mecz, widać że wychodzi z kryzysu I wraca na właściwe tory.
Od początku Błyskawica prowadziła grę. Lepiej rozgrywa piłkę i stwarza sytuacje, czego efektem była bramka na 1-0 . W dalszej części pierwszej połowy NBłyskawica stwarza sytuacje do zdonbycia dalszych bramek, ale to Wisła strzeliła wyrównującą bramkę.
W drugiej połowie jeszcze większa dominacja Błyskawicy, czego efektem było strzelanie dwóch kolejnych bramek
Uzupełniając relacje Wojtka Woźniak dodajmy, ż ew ostatnich minutach Wisła miała dwie szanse na zdobycie bramek. Przy utracie trzeciej bramki nie bez winy był bramkarz Michał Mróz, który źle ustawił się przy strzale z kata w krótki róg. W sumie jednak golkeaper Wisły zasłużył na pochwałę, nie tylko w tym meczu….

Oto opinia o meczu menagera Wisły Kazimierza Boloza.
– Mecz na równym poziomie. Po taktycznych błędach straciliśmy dwie łatwe bramki. Chłopcy dali z siebie wszystko. Ale niestety nie potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania wyniku.

EAGLES – C1 UNITED 3-2 (0-2)
Bramki: Ryan Ybarra 2, w tym druga z rzutu karnego, Paweł Urban
Do przerwy Eagles przegrywał 0-2, ale druga połowę rozpoczął znakomicie – w ciągu 10 minut zdobył dwie bramki. Rywale się trochę pogubili, a Eagles zagrał zdecydowanie lepiej. Rozstrzygnięcie padło w 70 min, kiedy w indywidualnej akcji w polu karnym sfaulowany został Dominik Bucior, a rzut karny pewnie zamienił na bramkę Ryan Ybarra.

CZARNI JASŁO – SCHWABEN 1-1 (0-0)
Bramka: Dawid Mikołajczyk
– Było nas dziś tylko 15-tu, bo reszta ma kontuzje, wakacje lub odpoczywa, bo jutro gramy kolejny mecz w MWPL – tłumaczy trener Maciej Orłowski, – To nie dało nam żadnych możliwości żeby odpuszczać i zagraliśmy na 100% z drugim w tabeli Schwaben. Mecz był ciężki, bo warunki pogodowe nie pomagały. Bramkę dla nas strzelił Dawid Mikołajczyk, który był MVP tego meczu.
Trochę pozostał niedosyt. bo kontrolowaliśmy mecz i mieliśmy sporo szans, a to przeciwnik wyrównał po tym jak nasz bramkarz podniósł piłkę bo podaniu do tyłu. Przeciwnik uderzył a po rykoszecie, piłka wpadła do bramki. My robimy cztery 100 proc. akcje, a strzelamy tylko jedną bramkę, przeciwnik ma pół szansy i strzela. Szkoda ze tylko punkt. W meczu świetnie zagrali Mateusz Skorupa, Dawid Mikołajczyk i wracający po kontuzji Dom Jabłoński.

TTak padłą jedyna w tym meczu bramka dla Czarnych, Zdobhyl ja Dawid Mikolajczyk (nr 21)

Zdjęcia – Jacek Jówko

.Over-30 White

FC OASU – BŁYSKAWICA 1-3

Over-40

EAGLES – TRICOLORI 5-2 (2-1)
Bramki: Jacek Lechowicz 2, PawełOtachel, Paweł Dziwisz, Jacek Hickiewicz.

Nareszcie w pełnym składzie wystąpił zespół Roberta Juszczyka, co skutkowało zwycięstwem. Po dobrej grze Eagles wygrał z Tricolori. Wielki powrót Jacka Hickiewicza po sześciu latach nieobecności w zespole.