Czarni Jasło liderem w Midwest Premier League

e

Czarni Jasło występują w tm sezonie w dwóch ligach – w Midwest Premier League, gdzie grają m,in, tak dobre zespoły jak Adria, Bavarian Milwaukee czy Chicago House i w Premier Soccer League. W tej drugiej idzie mi średnio, aktualnie zajmują zajmują piąte miejsce w Major Division. Natomiast znacznie lepiej spisują się w MPL. Po 7 meczach mają16 punktów i są liderem ligi na półmetku tych rozgrywek. Zostały im jeszcze 3 domowe mecze, które rozegrają w Bensenvile.
Ostatni mecz rozegrali w poniedziałek i był to pojedynek ze Steel City,. Oto relacja trenera Macieja Orłowskie go..

– Wygraliśmy 4-1 na wyjeździe z drużyna Steel City. Mecz został rozegrany na stadionie do baseballa w Joliet, ale to nie przeszkodziło w świetnie rozegranym widowisku. Bramki dla nas strzelali Nathan Solarski, Anthony Marmolejo, David Mikolajczyk i Geoffrey Agboku.
Ale to było spotkanie ! Pierwsza połowa wyrównana, przeciwnik kontrolował piłkę, ale to my mieliśmy więcej szans. Już w 20 minucie strzałem w poprzeczkę popisał się Enrique Gonzalez, kilka minut później po świetnej akcji Davida Szaflarskiego, Geoffrey pudluje. 2 min przed końcem pierwsze połowy akcja z prawej strony Solarski-Marmolejo-Agboku i strzelamy bramkę na 1 do 0.
Po analizie pierwszej połowy, na druga wyszliśmy zmotywowani i już po 5 minutach było 3-0. Bramka najpierw Nathana Solarskiego, a następnie Anthoniego Marmolejo dały nas pewność, że tego meczu już nie przegramy. Przy stanie 3-0 sędziowie podyktowali jedenastkę po faulu naszego obrońcy Sala Garcii. Bramkarz Jalen, obronił jedenastkę, ale niestety strzelec dobił swój strzał z najblizszej odległości i było 3-1. Przy wstanie 3-1 na boisko zameldowali się Matt Skorupa, David Mikolajczyk, Marcin Kieta i Eduardo Gomez. Tempo meczu bo wejściu tak doświadczonej ekipy wzrosło i to my dominowaliśmy do ostatniego gwizdka. Przed sauym końcem gry, w 95 minucie świetną akcją popisali się Manuel Santiago i David Mikołajczyk, który strzelił bramkę na 4:1. David wraca do formy sprzed operacji kolana i jest to jego kolejny dobry występ, uwieńczony bramka.’
. Po końcowym gwizdku na boisko zostały zaproszone dzieciaki które zdobyły autografy i zrobiły sobie sobie zdjęcia z naszymi piłkarzami. Po 7 meczach mamy 16 punktów i jesteśmy liderem ligi na półmetku tych rozgrywek. Zostały nam jeszcze 3 domowe mecze, który rozegrany na Bensenville. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czarni Jało przed meczem ze Steel  City.