Druga wygrana Błyskawicy

Drugie kolejne zwycięstwo zanotowali piłkarze Błyskawicy, debiutujący w Major Division Premier Soccer League. Już te dwa pierwsze mecze pokazały, że Błyskawica, występująca w tym sezonie pod nazwą Arlington Aces Lightning może należeć do czołówki tej ligi.
Niestety nie powiodło się Tarnovii, która przegrała w First Division Red wysoko , aż 0-4 z silną Bulgarią SC.
Oto szczegóły.

ARLINGTON ACES LIGHTNING – CHCAGO CELTIC 2-0 (0-0)
Bramki: Charles Bronsot, Rafael Pesch
Bardzo dobry występ Błyskawicy. Już na wstępie Tomek Wożniak był o krok od zdobycia bramki po pięknym uderzeniu z blisko 25 m,. Pierwsza bramka to wynik przepięknego strzału  Charles Bronsota z 25 m w samo :”okienko”;. Po przerwie  mieliśmy najpierw poprzeczkę, a niebawem Rafael Pesch podwyższył wynik na 2-0. Ostatnie 10 minut to zmieniające się jak w kalejdoskopie sytuacje –  poprzeczka dla Celtic, a później udana interwencja bramkarza Johna Lanery, który po bardzo mocnym uderzeniu przerzucił piłkę nad poprzeczka. Szanse na trzecią bramkę w kn\końcówce miała też Błyskawica – piłka dwukrotnie odbijała się od poprzeczk po uderzeniu Pescha.