Oldboye Eagles wygrywają derby

Dwa spotkania derbowe, rozegrane na Schwaben Center w  Il. Metropolitan A. H. Soccer League przyniosły dwa zwycięstwa zespołom Eagles. W kat. over-30 Eagles pokonał Calisię 5-2, a w kat. over-40  wygrał z Cracovią 2-0.
W over-40 Division Podhale zremisowało ze Schwaben, ale prawdopodobnie wystarczy to  „góralom” do awansu do półfinałów w play off (wcześniej przegrali z Liths1-2 i wygrali z Connection 5-2).
Oto szczegóły.

Grupa A
CALISIA – EAGLES 2-5 (2-0)
Bramki: Adam Jatkowski, Arek Wałęga – Janusz Gurgul 2, Marcin Grześkowiak, Mieczysław Wieleba, Krzysztof Kowal
Do przerwy Calisia prowadziła 2-0, kontaktowa bramka „orłów” podłamała zespól Radka Wawrzyniaka, a od stanu 2-2 Calisia całkowicie oddala pole rywalowi.
Grupa B
HIGHLANDERS – BŁYSKAWICA NORTH 1-3 (1-0)
Bramki: Janusz Chmielewski, Rafał Grela z rzutu karnego, Roman Witecki
W drugiej połowie zdecydowana przewaga Błyskawicy, która miała szereg znakomitych okazji do zdobycia dalszych bramek, m. in. dwukrotnie sam na sam z bramkarzem znalazł się Roman Witecki, a Zbyszek Niemczyk nie wykorzystał rzutu karnego

SCHWABEN – PODHALE 1-1 (0-1)
Bramka: Darek Tyszka
Niemiecki zespół zagrał bardzo brutalnie. Podhale długo prowadziło, ale daleki strzał zaskoczył  bramkarza Martineza i w taki sposób padło wyrównanie.

CRACOVIA – EAGLES 0-2 (0-1)
Bramki: Jerzy Kociołek 2
Cracovia przez większą część spotkania przeważała, już do przerwy powinna prowadzić kilkoma bramkami. Po przerwie nadal indolencja strzelecka zawodników Cracovii, a Eagles w ciągu całego spotkania stworzył bodaj cztery tylko sytuacje, z których dwie zamienił na bramki.

Over-50 Divisoon

ROYAL-WAWEL – OLYMPIC 4-0 (1-0)
Bramk: Ryszard Litkowiec, Leszek Garga, Waldemar Krakowiak, Krzysztof Lasek
Tym razem pogoda dopisala i oldboye  Royal-Wawel nie pozostawili cienia watpliwosci, kto rzadzi w lidze .Na pieknym stadionie, na glównej plycie COD „wawele” rozprawili sie gladko z druzyna Olympic. Druzyna grecka miala jeszcze cen szansy na nawiazanie walki o prymat w lidze, ale musialaby to spotkanie wygrac,
Okrasa meczu byly piekne bramki Leszka Gargi i Waldemara Krakowiaka,
R-W: Sawicki – Guzik, Litkowiec, Zagone, (Rzadkowski), Lasek, Madro, Garga, Krakowiak Maczugowski, (Hernandez), Pawula ,Sikora, (Drewicz),
Wchodzi k poonadto Fortuna,
Teraz nastepuje przerwa z okazji Memorial Day, a 5 czerwca „wawele” wyjezdzaja na mecz z Serbami do Gurnee.