Derby dla Wisły A

Pojedynki Wisły z Wartą w Major Division ligi National zawsze wzbudzają  sporo emocji. Nie inaczej było i w niedziele – przy River Rd oglądano ciekawe, stojące na dobrym poziomie spotkanie. Oba zespoły należą do najlepszych w tej lidze. Warta, pomimo iż wystąpiła bez kilku najlepszych, gających w tym samym czasie w lidze meksykańskiej, w I połowie mogła zdobyć  3-4 bramki, tyle bowiem stworzyła 100-poc. sytuacji. Pierwsza odsłona skończyła się jednak bez bramek.

Dopiero po przerwie wiślacy z kontr uzyskali powadzenie 2-0. Wprawdzie Warta zdobyła kontaktowa bramkę w 85 min, ale wygraną Wisły przypieczętował w końcówce Kuba Gurgul. Doby poziom, wile zmieniających się sytuacji i bardzo dobra postawa bramkarza Wisły Borysa Kapinosa, któremu w dużej mierze zawdzięczają wiślacy końcowy sukces.
Oto wyniki

WISŁA – WARTA 3-1 (0-0)
Bramki: Kuba Gurgul 2, Dawid Wiśniewski – Geoge Kennedy

WARTA B – STARE BYKI 0-2
Przy stanie 0-2, Luis Roman nie wykorzystał dla Warty B rzutu karnego

WISŁA B – CHICAG DYNASTY 6-0 (1-0)
Bramki: Mateusz Pytel, Mikołaj Kowalski, Kamil Borkowski, Adian Gubala, Konrad Malinowski, Kazimierz Boloż
Pierwsza polowa wyrównana, a wiślacy dostosowali się do ostatniego zespołu tej dywizji. Dopiero po przerwie obudzili się  zaczęli grać, efektem czego było pic kolejnych bramek.